Ечміадзинський монастир

Ечміадзинський монастир

40.161769/N/44.291164/E
Країна  Вірменія
Розташування Вагаршапат
Будівництво 484 рік
Ідентифікатори й посилання

Ечміадзинський монастир (вірм. Էջմիածնի Մայր Տաճար) — головний монастир Вірменської апостольської церкви, місцезнаходження престолу Верховного патріарха і Католикоса всіх вірмен в 303—484 роках. Розташований у місті Вагаршапат, Армавірська область, Вірменія. Входить у список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Історія

IV століття — 484 рік: резиденція вірменського католікоса

Ечміадзінський монастир є резиденцією Католикоса всіх вірмен з початку IV століття до 484 року. На початку V століття у Вагаршапаті був скликаний церковний собор, який прийняв рішення про створення вірменського алфавіту і перекладу Біблії. В Ечміадзинському монастирському комплексі розташовані Ечміадзинський кафедральний собор і богословські навчальні заклади. Дерев'яний собор був вперше побудований в перші роки IV століття (незабаром після введення у Вірменії християнства як державної релігії і потім перебудований у камені в V і VII століттях.

Кінець V століття — 1441 рік

У 491 році в Ечміадзині був скликаний церковний собор, який офіційно передав анафемі Халкідонське віровчення. У кінці V століття марзпан Вірменії Ваан Мамікоян назначив настоятелем монастиря Лазаря Парпеци. До VII століття Ечміадзін був базилікою з дерев'яним дахом. Купол, можливо, з'явився у VII столітті після капітальної перебудови Католикосом Комітаса. Католикос Саак Дзоропореці (677—703) присвятив монастирю свій вірш «Єдинородний від Отця». Вже у XIII столітті монастир був у руїнах.

У соборі розташований музей з колекцією творів середньовічного декоративно-прикладного мистецтва. Навколо Ечміадзинського монастиря знаходяться також церква Святої Ріпсіме, церква святої Гаяне 630, реставрована в 1652, церква Шокагат (1694).

Галерея

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.