Житомирський завод верстатів-автоматів

Житомирський завод верстатів-автоматів — промислове підприємство Житомира[1].

Житомирський завод верстатів-автоматів
Тип ПАТ
Форма власності публічна компанія
Галузь верстатобудування
Засновано 1975
Штаб-квартира  СРСР ->  Україна, Житомир, вул. Корольова, 132

Історія

1975 - 1991

Будівництво заводу почалося у 1972 році і було завершене у 1975 році, у цьому ж році на заводі було введено в дію частину потужностей і у вересні 1975 року - виготовлено перший дослідний зразок токарного верстату-автомату.

Для розміщення робітників заводу був побудований жилий мікрорайон "Польова" на східній околиці Житомира[2].

У 1976 році завод випустив першу промислову партію верстатів, а потім освоїв їх серійне виробництво (в цілому, за 1976 рік завод випустив 130 верстатів).

У 1978 році завод випустив 630 верстатів.

До початку 1980-х років завод було оснащено сучасним обладнанням (зокрема, обробними центрами та верстатами з ЧПК) і спеціалізувався на виробництві універсальних верстатів (зокрема, у спеціальному виконанні) та верстатів високої точності. Станом на початок 1980 року, виробничі потужності заводу забезпечували можливість випуску 3550 верстатів та 22 автоматизованих верстатних ліній на рік.

На початку 1980-х років на заводі було освоєно виробництво ліхтарів вуличного освітлення (частину з яких встановили на вулицях у центрі Житомиру)[3]

Після 1991

Після проголошення незалежності України державний завод було перетворено у відкрите акціонерне товариство.

15 травня 1995 року Кабінет Міністрів України прийняв рішення про приватизацію заводу, яка була здійснена відповідно до індивідуального плану приватизації підприємства.

У серпні 1997 року завод було включено до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки України.

У 1998 році завод був офіційно визнаний банкрутом, щоб розрахуватися з боргами підприємства, за рішенням Житомирської обласної податкової інспекції весь автопарк підприємства було конфісковано та виставлено на продаж.

В цілому, у 1990-ті роки становище підприємства ускладнилося.

У 2013 році підприємство вже практично не функціонувало, кількість робітників скоротилася до 300 осіб, виробничі та складські площі здебільшого були здані в оренду. У 2014 році заводське обладнання почали розкомплектовувати на металобрухт.

Примітки 

  1. Житомир // Советский энциклопедический словарь. редколл., гл. ред. А. М. Прохоров. 4-е изд. М., "Советская энциклопедия", 1986. стр.440
  2. Верхняя Полевая – самый старый спальный микрорайон Житомира // "Житомир.info" от 5 августа 2013
  3. "На Житомирском заводе станков-автоматов была запущена целая линия по выпуску уличных электрических фонарей в стиле "ретро", тех, которые и по сей день светят в парке Гагарина и на Старом и Новом бульварах"
    Вадим Киплинг. Недостроенный рай // газета "Эхо" (Житомир) от 4 апреля 2012
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.