Жумаділов Арсен Куатович

Жумаділов Арсен Куатович (нар. 1 серпня 1985 р., Сімферополь, Крим) — кримськотатарський громадський та політичний діяч, голова Біляївської районної державної адміністрації Одеської області (серпень 2015-березень 2017), керівник Відділу забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу (грудень 2014 — серпень 2015). Старший викладач кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська академія».[1] Із квітня 2019 року очолює державне підприємство «Медичні закупівлі України».[2]

Жумаділов Арсен Куатович
Народився 1 серпня 1985(1985-08-01) (36 років)
Сімферополь, Українська РСР, СРСР
Країна  Україна
Діяльність Державний чиновник, політик
Alma mater Національний університет «Києво-Могилянська академія»

Освіта

Має три вищі освіти. Ступені магістра права та магістра політології отримав у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Ступінь магістра публічного менеджменту та управління отримав у Лондонській школі економіки (м. Лондон, Велика Британія).

Базову вищу освіту отримав у Національному університеті «Києво-Могилянська академія».

Професійний досвід

Із квітня 2019 року очолює державне підприємство «Медичні закупівлі України».[2]

25 серпня 2015 року розпорядженням Президента України Арсен Жумаділов був призначений головою Біляївської районної державної адміністрації. Біляївський район розташований у географічному центрі Одеської області, найбільший район області. За час керівництва вивів район на перше місце в області за рівнем зростання фінансових показників, розробив і впровадив низку програм, спрямованих на соціально-економічний розвиток. Приділяв значну увагу проблемам охорони довкілля, антикорупційній діяльності. Згідно зі соціологічним опитуванням, за період від грудня 2015 до червня 2016 сприйняття рівню корупції в органах державної влади в Біляївському районі зменшилось в середньому вдвічі[3]. У серпні 2016 року виграв конкурс на посаду заступника Голови Одеської ОДА, але не був призначений у зв'язку із відставкою тодішнього голови ОДА Міхеїла Саакашвілі восени 2016-го. 10 березня 2017 року звільнився за власним бажанням з посади голови Біляївської райдержадміністрації[4]. У 2016-му році під головуванням Жумаділова Біляївський район у рейтингу діяльності районів області піднявся з 9-10 місця на 1-е місце.

У серпні 2014 року Президент України Петро Порошенко своїм указом запровадив посаду Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу, призначивши народного депутата Мустафу Джемілєва. Відповідно, в Адміністрації Президента України був створений відділ забезпечення діяльності Уповноваженого. Арсен Жумаділов був призначений завідувачем відділу. На базі АП була створена Робоча комісія з розробки законопроекту «Про статус кримськотатарського народу», яка підготувала відповідний документ до подальшої реєстрації в Верховній Раді України. Також був запроваджений системний моніторинг стану дотримання колективних і індивідуальних прав кримських татар.

До окупації Криму Росією в лютому-березні 2014 року працював в корпоративному секторі в Україні і за кордоном.

Старший викладач кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська академія» з 2017 року.

Громадська діяльність

Співзасновник Міжнародної громадської організації «Бізім Кирим» (Наш Крим), співзасновник і керівник (2004—2007) ГО «Земляцтво кримських татар у м. Києві», яке згодом перереєструвалось як ГО «Земляцтво кримських татар».

У 2014 разом із однодумцями Арсен Жумаділов створив ГО «Кримський інститут стратегічних досліджень», від імені якого опублікував низку аналітичних статей.

Конфлікт із І. Ємцем

У березні 2020 року відкрито виступив проти тодішнього міністра Іллі Ємця, звинувативши того у зумисному затягуванні держзакупівель під час епідемії.[5] Три тижні договір не підписував Ілля Ємець. Жумаділов звинувачував Ємця у тому, що він хотів поставити свого «смотрящого» і нажитися. Очільник держпідприємства «Медичні закупівлі України», звинуватив Ємця у блокуванні закупівель надважливих ліків у суму на 10 млрд гривень.[6] Жумаділов повідомив, що «смотрящий», якого хотів поставити Ємець має судимість.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.