Закон і порядок: Спеціальний корпус

«Закон і порядок: Спеціальний корпус» (англ. Law & Order: Special Victims Unit) — американський кримінальний телесеріал, який є першим спін-офом серіалу «Закон і порядок». Серіал розповідає про детективів елітного підрозділу під назвою «Спеціальний корпус». Еліот Стеблер та Олівія Бенсон, яка була народжена в результаті зґвалтування, розслідують найогидніші злочини на сексуальному ґрунті, є провідними персонажами серіалу. Деякі з персонажів оригінального серіалу перейшли в новий проєкт. Так Дональд Крейген (Ден Флорек), в минулому дійова особа серіалу «Закон і порядок», став персонажем «Спеціального корпусу».

Закон і порядок: Спеціальний корпус
Law & Order: Special Victims Unit
Тип телесеріал
Телеканал(и) NBC
Індиго TV
Україна
ICTV
НТН
Дистриб'ютор(и) NBCUniversal Syndication Studiosd, Netflix, Hulu і FandangoNow
Жанр драма, детектив, трилер
Тривалість серії 40-44 хвилини
Компанія NBC
Керівник проєкту Дік Вульф
На основі Закон і порядок
Продюсери Дік Вульф
Маріска Гарґітай
У головних ролях Маріска Гарґітай
Крістофер Мелоні
Річард Белзер
Ден Флорек
Композитор Майкл Пост
Країна-виробник  США
Мова оригіналу англійська
Перший показ 20 вересня 1999
Кількість сезонів 23
Кількість серій 510
Посилання

Серіал отримав низки нагород і номінацій. Марішка Гарґітай отримала визнання критиків і була вшанована премією «Еммі» і «Золотий глобус», тим самим ставши єдиною акторкою у всій франшизі, яка виграда нагороди в головних категоріях. Проєкт також отримав «Премію імені Едгара Аллана По». Проєкт знаменитий великою кількістю запрошених зірок.

«Спеціальний корпус» є найпопулярнішим серіалом серед франшизи Law & Order. З 2007 року зарплата Марішки Гарґітей складає більше $ 400 000 за один епізод. У 2011 році, коли серіал був продовжений на 13 сезон, акторський склад серіалу зазнав значних змін, після того як Марішка Гарґітей попросила у творців скоротити її перебування в серіалі заради особистого життя, а Крістофер Мелоні й зовсім покинув проєкт. Пізніше було оголошено що Стефані Марч і Дайан Ніл, раніше грали ролі Алекс Кебот і Кейсі Новак відповідно, повернуться в серіал. Тим часом Келлі Гіддіш і Денні Піно отримали ролі нових детективів, яким доведеться працювати з Олівією Бенсон. На даний час шоу «Закон і порядок: Спеціальний корпус» належить рекорд, як найдовшому серіалу, який ще транслюється в ефірі. Тим часом, серіал займає шосту позицію в списку найтриваліших прайм-тайм драм в історії. 

У 2015—2020 роках телеканал «NBC» серіал був продовжений на 24 сезони. По кількість епізодів серед сценарій у прайм-тайм він зараз займає четверте місце після серіалів «Сімпсони» (684 епізоди), «Дим з стволу» (635 епізодів) та «Лессі» (591 епізод).

Сюжет

Серіал розповідає про «Спеціальний корпус» поліції, який займається розслідуваннями злочинів на сексуальному ґрунті й зазіхань на дітей. Дія серіалу розгортається в Нью-Йорку. Головними персонажами серіалу є працівники спеціального корпусу. Через особливу жорстокість злочинів працівники відділу постійно знаходяться на межі нервового зриву, що позначається на їх особистому житті, а також на взаєминах один з одним.

Історія та розвиток

Керівництво каналу і студії-виробника спочатку висловили побоювання про те, як сприйме публіка настільки відверте шоу на ефірному каналі й чи не зашкодить воно оригінальному шоу. Однак Дік Вульф відчував, що нове шоу матиме комерційний успіх більше, ніж оригінал, і зважився на знімання пілотної серії під назвою «Payback», прем'єра якої відбулася на телеканалі NBC 20 вересня 1999 року.

Рейтинги і трансляція

Серіал стартував в понеділок 10 вересня 1999 року. Після декількох епізодів шоу переїхало на п'ятницю, не найпопулярніший день тижня на Американському телебаченні [1], де знайшло свою аудиторію, серіал став входити в топ 20 найбільш рейтингових шоу на телебаченні. Починаючи з п'ятого сезону «SVU» переїжджає на вечір вівторка щоб скласти конкуренцію таким популярним шоу як «Поліція Нью-Йорка» та іншими. В останні роки «SVU» помітно випереджає свого оригінального попередника в рейтингах.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.