Замок Бомбей

Замок Бомбей (англ. Bombay Castle, також відомий як Casa da Orta) — одна з найстаріших оборонних споруд, споруджена в Мумбаї (колишній Бомбей), Індія. Теперішній замок є спорудою, яку побудували британці на місті особняка, збудованого знаним португальцем Гарсія де Орта (Garcia de Orta).[1]

Замок Бомбей

18°55′54″ пн. ш. 72°50′16″ сх. д.
Тип форт
Країна  Індія
Розташування Мумбаї
Ідентифікатори й посилання
Замок Бомбей (Індія)

 Замок Бомбей у Вікісховищі

У 15541570 роках Орта орендував острів у короля Португалії.

Замок був побудований з місцевого блакитного каміння Курла (Kurla) та червоного латериту з округу Конкан, який розташований на південь від Мумбая. У 1662 р. острів потрапив до рук англійців, а у 1665 р. замком заволоділа Ост-Індійська компанія. Протягом наступних десяти років компанія будувала оборонну споруду навколо маєтку. Приблизно у той же час будувалась стіна навколо нового міського центру. Частини стіни й досі можна побачити в деяких місцях, попри те, що вона була зруйнована у 1865 р. після стрімкого зростання міста.

Збереглися декілька записів про первісний португальський замок і історики намагаються по шматочках відтворити оригінальний маєток. Двоє воріт маєтку розташовані на території військово-морської бази Ангре (INS Angre) у південному Мумбаї. Зберігся також сонячний годинник, який здогадно відноситься до епохи португальського правління. Сонячний годинник не відмічає кожний з дванадцяти годин доби, а радше він відмічає певні періоди, які вважалися важливими для людей того часу.

Головна будівля замку була палацом правителя. В ньому перебував перший градоначальник Бомбея Джеральд Енджі (Gerald Aungier). Пізніше резиденцію перенесли до Парела, а потім наступні два століття вона була в Малабар Хілл.[2] У теперішньому будинку розташовані офіси головнокомандуючого адмірала західних військово-морських сил.

Примітки

  1. The History of Raj Bhavan, Mumbai. rajbhavan.maharashtra.gov.in. Процитовано 24 листопада 2015.
  2. The History of Raj Bhavan, Mumbai. rajbhavan.maharashtra.gov.in. Процитовано 24 листопада 2015.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.