Замок Вадуц

Замок Вадуц (нім. Schloss Vaduz) замок у Ліхтенштейні, офіційна резиденція князя, що отримав назву від міста Вадуц, на пагорбі, над яким він розташований.

Замок Вадуц

47°08′22″ пн. ш. 9°31′28″ сх. д.
Статус резиденція князя Ліхтенштейна
Країна  Ліхтенштейн
Розташування Вадуц
Будівництво XII століття  
Власник Ліхтенштейни
Ідентифікатори й посилання
Structurae 20018310
Замок Вадуц (Ліхтенштейн)

 Замок Вадуц у Вікісховищі

Історія

Замок був збудований найімовірніше графами Верденберг-Зарганс, принаймні його перша згадка трапляється в документі, що підтверджує перехід власності на замок від графа Рудольфа фон Верденберг-Зарганс до Ульріха фон Матш. Донжон замку, датований XII століттям, і споруди в його східній частині вважаються старішими. Донжон стоїть на фундаменті площею 12 на 13 метрів із товщиною стін 4 метри на рівні ґрунту. Зведення каплиці замку, що присвячена Святій Анні, також традиційно належить до Середньовіччя, хоча вона й має пізньоготичний основний вівтар. 1499 року під час Швабської війни замок був зруйнований швейцарськими військами. В період правління графа Каспара фон Хохенемса (1613–1640) була збільшена західна частина замку.

Сім'я Ліхтенштейн отримала замок у свою власність після придбання графства Вадуц 1712 року. 1719 року імператор Карл VI об'єднав із останнім придбанням Ліхтенштейнами 1699 року володіння Шелленберг, заснувавши Князівство Ліхтенштейн.

У період правління князя Йоганна II з 1905 по 1920 роки в замку зроблена значна реконструкція, при князі Францу Йосифу II на початку 1930-х років він також був суттєво збільшений. З 1938 року замок виступає як основна резиденція княжої сім'ї та закритий для загального доступу.

День країни

15 серпня в замку відбувається святкування Дня країни. Відзначення розпочинається з урочистої меси, яку править єпископ Вольфганг Гаас після виступу князя і голови парламенту. Як правило, після офіційної церемонії князівська родина запрошує громадськість до саду замку. Святкування завершується салютом і феєрверками. На стіні замку вогняними літерами виводяться слова: Бог, Князь і Вітчизна.

Вигляд з замку на місто Вадуц

Галерея

Посилання

  • Schloss Vaduz (німецькою). Tourismus.li. Архів оригіналу за 5 червня 2009. Процитовано 26 жовтня 2009.
  • Frysinger, Galen R. Schloss Vaduz (англійською). GalenFrysinger.com. Архів оригіналу за 4 вересня 2009. Процитовано 26 жовтня 2009.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.