Замок Монгавлін

Замок Монгавлін (англ. Mongavlin Castle) — один із замків Ірландії, розташований в графстві Донегол, біля селища Ліффорд, на західному березі річки Фойл, в 3 км на південь від селище Санкт-Джонстон. Колись цей замок був твердинею королів королівства Тір Конайлл з клану О'Доннелл. Географічні координати замку: 54°54′15″N 07°27′12″W Нині лишились одні руїни. Неясно, коли вперше на цьому місці була побудована фортеця. Замок неодноразово руйнувався і будувався знову.

Замок Монгавлін


54°54′15″ пн. ш. 7°27′11″ зх. д.
Тип замок
Країна  Ірландія
Розташування Донегол
Ідентифікатори й посилання
Замок Монгавлін (Ірландія)

Історія замку Монгавлін

У XVI столітті замок Монгавлін був головним резиденцією королеви Інін Дув — дочки Джеймса МакДональда — VI Даннівега, матері Червоного Х'ю О'Доннелла — борця за свободу Ірландії. Збереглися історичні документи щодо володарів замку Монгавлін: «Через Кул-Мак-Тріан три милі в сторону озера Лох-Фойл посеред болота є озеро і замок Бунабер. Тут живе мати О'Доннелла (Інін Був МакДоннелл). Три милі від Каргана є фортеця під назвою МакГевелін (Монгівлін) на річці біля озера Лох-Фойл стоїть замок матері О'Донелла.» Коли Інін Дув приїхала в Ірландію, щоб вийти заміж за Аода Мак Магнуса О'Домнайлла (його англоїзоване ім'я сер Х'ю О'Доннелл), вона привела з собою військо — 100 найкращих воїнів, яких тільки вона могла знайти в Шотландії. Ці солдати були її охоронці, 80 з них носили ім'я Крафорд. Коли О'Доннелл зрештою відмовився від замку Монгавлін, Крафорди оселилися і одружилися в цій місцевості. Багато з їхніх нащадків досі живуть в цій області і по сей день.

У квітні 1608 року після «Втечі графів» (14 вересня 1607 року), сер Кагір О'Догерті — останній ірландський лорд Інішовен і лідер повстанців тримав в облозі міста Деррі, які контролювала Англія. Він був обурений, що його землі були конфісковані для британських колоністів Ольстера. У той час, як сер Кагір намагався захопити Деррі, він послав сера Ніалла Гарве О'Доннелла в замок Ліффорд, щоб відбити будь-яку спробу англійців відправити підкріплення в Деррі через переправу на річці Ліффорд. Ніалл Гарве планував стати володерам великого королівства, коли Декррі буде звільнене від англійців. Але він замість того, щоб захопити Ліффорд відправився в замок Монгавлін і почав грабувати навколишню місцевість. Тоді сер Кагір в свою чергу, вигнав Ніалла Гарве з замку Монгавлін і відновив владу Інін Дув в замку. Сер Кагір, зрештою, звільнив Деррі, англійський губернатор Деррі сер Джордж Павлет був вбитий. Незабаром після цього замок Монгавлін був покинутий через внутрішні конфлікти в клані О'Доннелл.

Потім замок Монгавлін був описаний капітаном Майклом Піннаром у 1619 році. Він писав, що сер Джон Стюарт побудував потужний замок Магерлін з баштами на кожному куті. На замку була плита з написом «J.S.-E.S.T.-1619», яка потім пропала на початку XVIII століття. Хоча пишуть, що будівництво було завершене в 1619 році, але є інші свідчення, які говорять, що замок будували ще в 1622 році. Так в архівах тодішнього графства Ольстер є записи, що сер Джон Стюарт, правонаступник герцога Леннокса побудував замок з вапняку і каміння на березі річки Фойл. Зберігся малюнок олівцем замку тих часів.

Людовік Стюарт — ІІ герцог Леннокса отримав замок Монгавлін і замлі навколо нього площею 1000 акрів королівською грамотою від 23 липня 1610 року. Після смерті Людовіка Леннокса 16 лютого 1624 року титул герцога Леннокс та землі і замок Монгавлін перейшли до його брата Есме — ІІІ герцога Леннокс. Есме одружився з леді Кетрін Кліфтон — ІІ баронессою Кліфтон у 1609 році і в них було 11 дітей. Після смерті Есме в серпні 1624 року Кетрін одружилась з Джеймсом Гамільтоном — ІІ графом Аберкорн у 1632 році. Джеймс Гамільтон — VI граф Аберкорн та віконт Страбан встановили в замку меморіальну дошку на честь своєї матері — високоповажної леді Елізабет Гамільтон у 1704 році.

Король Англії Джеймс ІІ побував в цьому замку на шляху до облоги Деррі в 1690 році. Звідси він надіслав листа щодо капітуляції, але капітуляція була відхилена.

Нині від замку лишилися руїни, тільки невелика частина замку вціліла.

Див. також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.