Замок Чобан-Куле

Замок Чобан-Куле — оборонна фортифікаційна споруда, що існувала на мисі Чобан-Куле (Агіра) над Чорним морем поблизу села Морське (Капсихор) в другій половині XV століття.

Замок Чобан-Куле

44°48′50″ пн. ш. 34°44′45″ сх. д.
Статус Пам'ятка архітектури.
Статус спадщини Державний реєстр нерухомих пам'яток України і об'єкт культурної спадщини РФ федерального значенняd
Країна  Україна
Розташування Поблизу села Морське, Крим.
Автор проєкту Антоніо де Боніно
Будівник Антоніо ді Гуаско
Матеріал Камінь
Засновано 15 століття
Будівництво 1460  1473
Стан Руїни
Ідентифікатори й посилання
Замок Чобан-Куле (Росія)

 Замок Чобан-Куле у Вікісховищі

Історія

Наприкінці 1450 років генуезець Антоніо ді Гуаско заснував поселення Тассілі, яке стало центром однойменної сеньйорії. Під приводом захисту від нападів турецьких піратів, ді Гуаско приблизно в 1460 році почав будувати замок. Вважається, що в будівництві замку брав участь професійний інженер — фортифікатор Антоніо де Боніно, який прибув з Генуї для інспекції місцевих укріплень. Проте до кінця замок так і не був добудований. 1475 року був захоплений турками, як і всі генуезькі володіння в Криму.

Опис замку

Замок Чобан-Куле знаходиться на мисі Агіра, за п'ять кілометрів на захід від села Морського. Укріплення складалось з власне замку — башти-донжону та оборонних стін з кутовими баштами та нижнього двору, що прилягав до замку з південно-східної сторони. Кутові башти мали бійниці з можливістю обстрілу вздовж стін. Зараз від донжону залишились цокольний, перший і, частково, другий поверхи. Тепер висота стін башти досягає 8-9 м, товщина — до 3 м. На першому поверсі башти збереглися камін, амбразура з камерою, відкос входу в башту. В цоколі знаходився басейн для води. З заходу, півночі і сходу доступ до башти прикривала оборонна стіна протяжністю 230 метрів. В цілому замок виглядає як квадратне в плані укріплення з чотирма баштами по кутам і масивним донжоном в центрі замкового подвір'я.

Галерея

Література

  • А. В. Иванов. Крепости и замки Южного берега Крыма. Севастополь, 2008.
  • Г.Б Литвинов. Судак. Популярна енциклопедія. Сімферополь, 2004.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.