Засоби підмощування
За́соби підмо́щування — пристрої, призначені для організації робочих місць під час виконання будівельно-монтажних робіт на висоті або глибині понад 1,3 м від рівня ґрунту або перекриття[1][2].
Відповідно до європейських норм термін «засоби підмощування» означає будь-які тимчасові конструкції, стаціонарні, підвісні або пересувні, та її опорні компоненти, котрі використовуються як опори для розміщення людей і матеріалів та для забезпечення доступу на будь-яку таку конструкцію і котрі не є «підіймальним механізмом»[3].
Існують механізовані та немеханізовані засоби підмощування. До механізованих засобів підмощування належать будівельні люльки, до немеханізованих — драбини, помости, риштування.
Примітки
- ДСТУ Б В.2.8-39:2011 Засоби підмощування. Загальні технічні умови (ГОСТ 24258-88, MOD)
- Наказ Міністерства соціальної політики України від 19.01.2018 № 62. Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання
- Рекомендація щодо безпеки та гігієни праці у будівництві № 175. Міжнародне законодавство про охорону праці, Конвенції та рекомендації МОП, 1997 р.
Література
- Средства подмащивания // Российская энциклопедия по охране труда: В 3 т. / Рук. проекта М. Ю. Зурабов; Отв. ред. А. Л. Сафонов. — 2-е изд., перераб. и доп. — М.: НЦ ЭНАС, 2007. Т. 3: С — Я. — 400 с. — ISBN 978-5-93196-773-8. (рос.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.