Затверджені положення про судочинство

Затверджені положення про судочинство (яп. 公事方御定書, くじかたおさだめがき, кудзіката о-садамеґакі) — основний правовий кодекс сьоґунату Токуґава в Японії. Зазвичай називався Стостатейником (御定書百箇条, おさだめがきひゃっかじょう, О-садамеґакі хякудзьо). Упорядкований 1742 року членами сьоґунської ради за наказом 8-го сьоґуна Токуґави Йосімуне. Складався з двох томів. Перший містив 81 статтю, в яких описувалися норми кримінально-процесуального права, а також питання, що пов'язані з функціюванням поліції. Другий том складався з 103 статей і містив опис конкретних злочинів та зразки покарань за них. Початково «Затверджені положення про судочинство» вважалися секретним документом, проте на кінець XVIII століття поширилися у багатьох копіях як серед чиновництва, так і простого люду.

Див. також

Джерела та література

  • Рубель В. А. Японська цивілізація: традиційне суспільство і державність. К. : «Аквілон-Прес», 1997. — 256 с. — ISBN 966-7209-05-9.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.