Західні підходи

Західні підходи (англ. Western Approaches) — приблизно прямокутна область Атлантичного океану, що лежить одразу на захід від Ірландії та частини Великої Британії. Північна та південна межа майже збігається з крайніми точками Великої Британії. Східна межа Західних підходів простягався поздовж атлантичного узбережжя островів Ірландія та Велика Британія. Із заходу обмежувалися меридіаном 30° з. д.

Схематичне зображення Західних підходів

Західні підходи були винятково стратегічно важливі в ході битв за Атлантику як у Першу світову, так і у Другу світову війни, саме тому, що через нього проходили всі шляхи транспортних конвоїв на лінії Велика Британія-Північна Америка, і частина шляхів до північних (арктичних) портів Радянського Союзу. Це відмінно усвідомлювало як німецьке командування, так і британське. Особисто командувач підводного флоту Крігсмаріне грос-адмірал Деніц зосередив тут дії підводних човнів проти судноплавства союзників, намагаючись у такий спосіб утворити блокаду Британських островів.

У свою чергу, Адміралтейство для боротьби з ними створило тут Командування Західних підходів. На першому етапі битви за Атлантику конвоювання здійснювалося тільки від британських портів до меридіана 30 ° з. д. і назад; за його межами транспорти йшли самостійно, тобто Західними підходами обмежувалися дії кораблів охорони.

Див. також

Посилання

Література

  • Ireland, Bernard (2003). Battle of the Atlantic. Barnsley: Pen and Sword. p. 96. ISBN 1-8441-5001-1.
  • To Die Gallantly: the Battle of the Atlantic. T. J. Runyan, J. M. Copes, ed. Westview Press, 1995.

Примітки

Виноски
    Джерела
      This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.