Битва за Атлантику (1939—1945)

Битва за Атлантику (Друга битва за Атлантику, на відміну від кампанії в рамках Першої світової війни) — військова кампанія Другої світової війни, боротьба союзників по Антигітлерівській коаліції з Німеччиною та Італією за комунікації і панування в Атлантичному океані й прилеглих до нього морях.

Битва за Атлантику (1939—1945)
Друга світова війна
Офіцери на містку британського есмінця (1941)

Офіцери на містку британського есмінця (1941)
Дата: 3 вересня 1939 7 травня 1945
Місце: Атлантичний океан, Північне море, Норвезьке море, Ірландське море, Море Лабрадор, Затока Святого Лаврентія
Результат: Перемога союзників. Практично повне знищення німецького військового флоту.
Сторони
Велика Британія
США

Канада
Нідерланди
Норвегія
Польща
Франція

Третій Рейх

Італія

Командувачі
Персі Нобл

Макс Кеннеді Ґортон
Вінстон Черчилль (до травня 1940 року)
Персі Неллес
Леонард Муррей
Ернест Кінг

Еріх Редер

Карл Деніц

Втрати
30 248 моряків

3 500 торговельних суден
175 військових кораблів (основних класів)[1]

28 000 моряків

783 підводних човна

Після програної Третім Рейхом повітряної війни, основною ціллю морської війни зоставалося відрізати Велику Британію від матеріального постачання з боку союзників (головним чином США) і таким чином примусити її до капітуляції. Морська битва проти союзницьких транспортних конвоїв велась в основному підводним флотом Німеччини. Командував з'єднаннями підводних човнів («зграї морських вовків» — як вони звалися в німецькій пропаганді) грос-адмірал Карл Деніц.

Найбільш успішними для Німеччини були дії їх підводників у період між першою половиною 1942 і початком 1943, коли вони потопили дуже велику кількість транспортних суден союзників із зброєю і стратегічними матеріалами, що майже паралізувало постачання сухопутного фронту у Європі. Однак поступ у справі створення нових технічних засобів протичовнової боротьби та дешифровка британськими математиками німецької кодувальної машини «Enigma», дозволили союзникам переломити хід подій на свою користь.[2]

Примітки


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.