Збройні сили Анголи

Збройні сили Анголи (порт. Forças Armadas Angolanas) військові сили Анголи які успадкували Збройні сили за звільнення Анголи (FAPLA), після невдалих Бісесських угод з Національний союз за повну незалежність Анголи (УНІТА) у 1991 році. Як частину мирної угоди, сили обох армій мали бути роззброєні і потім об'єднані. Об'єднання не було реалізоване, оскільки УНІТА знов розпочала війну у 1992 році. Пізніше, наслідки для членів УНІТА у Луанді були важкими, оскільки ветерани FAPLA переслідували своїх колишніх опонентів у певних регіонах та доповідали про вігілантизм.

Збройні сили Анголи
Forças Armadas Angolanas
Емблема Збройних сил Анголи

Збройні сили Анголи у Вікісховищі

ЗСА включають Генеральний штаб ЗС та три компоненти: сухопутні війська (Exército), військово-морські сили (Marinha de Guerra) та національні повітряні сили (National Air Force). За підсумками 2013 року загальна кількість персоналу становила близько 107,000.[1]

З 2010 року ЗСА очолює начальник Генерального штабу Джеральдо Сачіпенго Нунда, який звітує перед міністром національної оборони, в даний час Сальвіано де Хесус Секейра.

Склад збройних сил

Сухопутні війська

Військово-морські сили

Повітряні сили

Примітки

  1. International Institute for Strategic Studies, The Military Balance 2013, 493.

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.