Згадати все (фільм, 1990)

«Згада́ти все» (англ. Total Recall, букв. «Всеосяжний спогад») фантастичний бойовик режисера Пола Верговена 1990 року за участі Арнольда Шварценеггера. Кінострічку сфільмовано за мотивами оповідання Філіпа Діка «З глибин пам'яті» (1966).

Згадати все
Total Recall
Жанр фантастика / бойовик
Режисер Пол Верговен
Продюсер Маріо Кассар
Ендрю Вайна
Сценарист Ден О'Бенон, Gary Goldmand, Гері Голдменd, Ronald Shusettd і PKD
На основі Ми можемо згадати це для вас оптом
У головних
ролях
Арнольд Шварценеггер
Рейчел Тікотін
Шерон Стоун
Майкл Айронсайд
Оператор Йост Ваканоd
Композитор Джеррі Голдсміт
Кінокомпанія Carolco Pictures
Дистриб'ютор InterComd, Netflix і FandangoNow
Тривалість 113 хв.
Мова англійська
Країна  США
Рік 1990
Кошторис 65 млн $
Касові збори 261 299 840 $[1]
IMDb ID 0100802
 Згадати все у Вікісховищі

Фільм розповідає історію звичайного робітника Даґласа Квейда, який раптово для себе стає втягнутим у шпигунство й не може визначити, чи переживання та події є справжніми, чи це лиш наслідок імплантації пам'яті.

Стрічку було номіновано на премію «Оскар» за найкращий звук і найкращий монтаж звуку, зрештою, фільм дістав спеціального «Оскара» за візуальні ефекти.

Сюжет

Майбутнє, 2084 рік. Каменяреві Даґласу Квейду (Арнольд Шварценеггер) постійно сниться, що він перебуває на Марсі в супроводі милої чорнявки. Побачивши рекламу компанії «Рекол» («Recall» (англ.) — спогад), яка пропонує провести прекрасну відпустку шляхом імплантації в пам'ять спогадів, Даґлас вирішує зробити таку «мандрівку». Попри попередження його співробітника Гарі, що коли щось піде не так, цей задум загрожує втратою пам'яті, головний герой вирушає до контори «Рекол». Після вибору незвичайного варіанту «подорожі» — місії на Марс як шпигуна, трансплантація спогадів починається.

Несподівано Квейд відчуває напад нестями, кричить на працівників, що намагаються його приборкати, силкується вирватися. Виявляється, операція зачепила сферу пам'яті, яку стерто раніше. Стерши всі спогади про відвідини компанії «Рекол», Даґласа виряджають додому. Раптово на нього нападає Гарі з гуртом озброєних чоловіків. Удома Даґласа намагається вбити власна дружина (Шерон Стоун). Квейдові телефонує незнайомець і, назвавшись старим другом, передає валізку з грошима, зброєю та підробними документами. Серед інших речей Квейд виявляє відеозапис, який допомагає йому зрозуміти, що ж сталося: Даґласове минуле насправді належить Марсу, де він був секретним агентом. Переслідуваний людьми Рихтера (Майкл Айронсайд), одного з працівників адміністратора Марса Вилоса Когааґена (Ронні Кокс), Квейд вирушає на Червону планету.

Прибувши на Марс, Квейд виявляє, що Когааґен володіє монополією на повітря, і що значна частина мешканців Марсу стала мутантами внаслідок браку якісного повітря та належного захисту від космічного випромінювання. Зустрівши свою колишню подругу Меліну (Рейчел Тікотін) і дізнавшись своє справжнє ім'я — Гаузер, головний герой приєднується до підпільного опору.

Меліна та Квейд знаходять ватажка опору — мутанта Квато, за допомогою якого Квейд згадує про загадкові машини, встановлені в печерах Марсу. Раптом з'являються військові загони Когааґена: вони вбивають Квато, а сам Когааґен оголошує Квейдові, що всі події, які відбулися, сплановано заздалегідь. За Когааґеновими словами, Гаузер, від самого початку прихильний до марсіянського керівництва, погодився стерти собі пам'ять, щоб увійти в довіру до повстанців та дістатися Квато. Тепер, із перемогою над опором, Квейд знову може відновити стару Гаузерову свідомість, силоміць стерши Квейдову особистість. Одначе Гаузерові-Квейду вдається втекти від Когааґена, з боєм прорватися до іншопланетного механізму, що виявляється атомним реактором-генератором атмосфери, придатної для дихання, і запустити його. Внаслідок боротьби коло кнопки запуску, Когааґен гине, а Меліна з Квейдом на диво лишаються живі.

Наприкінці фільму, коли герої стоять на тлі Марса, що повниться повітрям, Квейд питає, чи не є все, через що він пройшов, вживленою вигадкою. Такий сюжетний хід частково підтверджує низка натяків, наприклад: точним описом доктора, що вмовляє Квейда вжити пігулку для повороту в дійсне життя, дальшої сюжетної лінії («Ви будете то рятівник повстанців, то найліпший Когааґенів друг. Потім у ваших фантазіях з'являться іншопланетяни… Все, як Ви й просили»), точним портретом Меліни в комп'ютері «Рекола» в мить накладу пам'яті про мандрівку і, власне, назвою накладеного спогаду за каталогом фірми «Рекол» — «Синє небо над Марсом».

У ролях

  • Арнольд Шварценеггер — Даґлас Квейд / Гаузер
  • Шерон Стоун — Лорі Квейд
  • Рейчел Тікотін — Меліна
  • Ронні Кокс — Вілос Когааґен
  • Майкл Айронсайд — Рихтер
  • Маршалл Белл — Джордж / Квато
  • Мел Джонсон-молодший — Бенні
  • Рой Броксміт — доктор Еджмар
  • Рей Бейкер — Боб МакКлейн
  • Майкл Чемпіон — Гелм
  • Розмарі Дунсмор — доктор Рената Раймунд
  • Роберт Констанцо — Гарі
  • Люсія Наф — Мері
  • Дін Норріс — Тоні
  • Девід Кнелл — Ерні

Цікаві факти

  • У кінці фільму, запустивши реактор, Квейд та Меліна вилітають в отвір (від випадкового пострілу) на відкриту поверхню Марсу, де ще бракує атмосфери. В часі не менш ніж 5 хвилин персонажі б'ються в конвульсіях, задихаючись, із витиснутими з очниць очима (під дією внутрішнього тиску тіла). Коли повітря нарешті заповнює Марс, герої дивом відхекуються та повертаються до нормального стану, заразом на їхніх обличчах і очах — жодного сліду від пережитого фізичного стану.
  • Найцікавішим та дуже реалістичним спецефектом фільму є мить, коли Квейда показано великим планом у вікні вагону відкритої гілки марсіанського метрополітену. Відтак створено ефект камери, що віддаляється від вікна й поступово показує сам потяг у русі, на тлі червоної панорами Марсу.
  • У титрах на початку фільму, де повідомляється, що автори фільму надихнулися оповіданням Філіпа Діка, ім'я письменника вказане помилково з двома л (Phillip K. Dick).

Примітки

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.