Земля Загублених, або Маленькі страшні казки

«Земля Загублених, або Маленькі страшні казки» — збірка оповідань Катерини Калитко, яка вийшла у Видавництві Старого Лева у 2017 році в серії короткої прози й есеїстики.

«Земля Загублених, або Маленькі страшні казки»
Автор Калитко Катерина Олександрівна
Країна  Україна
Мова українська
Видавництво Видавництво Старого Лева
Видано 2017
Сторінок 224

Опис книги

Земля Загублених щодня дрейфує морями альтернативної географії строго паралельно із нашою щоденною, звичною географією. Земля Загублених виникла для того, щоб надто інші люди, витіснені з «нормального» світу, мали куди піти. Виросла з потреби в укритті та оперті. Вона перероджується і розростається щоразу, коли черговий інакший переживає свою відкинутість, і тому постійно оточена водою, як ембріон. Тому й усі неймовірно різні люди цього малого світу — так чи інакше родичі, так чи інакше повторюють долі одне одного. Ця книжка в ритмі дихання — про них. Кожна історія — як міст через воду, щоб пройти і навчитися дихати в унісон з іншими.[1]

Критика

Вже з першого погляду назва збірки обіцяє параболічність наративу, формує горизонт очікування і метод прочитання, а також етичний орієнтир: дослідження народжених у глибинах душі джерел страху — темної частини людини й світу. А щоб випробування було читачеві по силах, авторка обіцяє, що вони будуть «маленькі»: дозовані страхи на будь-який смак, запаковані у форму казки. Казка-парабола К.Калитко від казки традиційної успадкувала наявність другого плану (що часом надто домінує над першим), символічність образів (не завжди читабельну) та частково — фантастичність оповіді, яку в деяких оповіданнях підміняє гіперреалізм. Настанову для майбутнього прочитання можна звести до такої: жодної буквальності в інтерпретації, пошук другого дна і формування загальної картини — або карти — Землі Загублених, адже всі тексти збірки так чи інак пов'язані цією темою-загадкою: хто ці загублені, ким загублені, в якій землі й наскільки — питання, що не залишають читача до останньої сторінки і, на щастя, в останньому тексті таки знаходять часткову відповідь, решта ж смислів — на інтерпретаційній совісті та потузі читача.[2]

Нагороди

Була відзначена премією «Книга року Бі-Бі-Сі — 2017».[3]

Калитко стала лауреатом однієї з найпрестижніших літературних нагород для українських письменників премії ім. Конрада-Коженьовського.[4]

Примітки

  1. Земля Загублених. Видавництво Старого Лева. Процитовано 17 лютого 2020.
  2. Хто кого загубив у Землі Загублених, або Що найстрашніше у маленьких страшних казках Катерини Калитко?. ЛітАкцент - світ сучасної літератури (укр.). 5 жовтня 2017. Процитовано 17 лютого 2020.
  3. Катерина Калитко – «Земля загублених, або Маленькі страшні казки». The Village Україна. 19 грудня 2017. Процитовано 17 лютого 2020.
  4. Володарський, Автор: Юрій (18 листопада 2017). Щастя уривками: три книги листопада. K.Fund Media (uk-UA). Процитовано 17 лютого 2020.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.