Земля Пірі

Земля Пірі (дан. Peary Land) - півострів на крайній півночі Гренландії, між затоками Вікторія-фіорд і Індепенденс-фіорд. Омивається з півночі морем Лінкольна і Північним Льодовитим океаном.

Земля Пірі

82°38′ пн. ш. 32°30′ зх. д.
Країна  Гренландія
Регіон Ґренландський національний парк
Тип півострів
Ідентифікатори і посилання
Земля Пірі
Земля Пірі (Гренландія)
 Земля Пірі у Вікісховищі
Земля Пірі - розташування на мапі Гренландії

Рельєф переважно гірський, максимальна висота - 1920 м. Узбережжя розчленоване фіордами (найбільший - Фредерік-Хайд-фіорд). Західна частина (Земля Нерса) і найбільш піднесені частини гір Рузвельта і Ганс-Егеде покриті льодовиками. На півострові знаходиться найпівнічніший мис Гренландії — Моррис-Джесуп.

Півострів був названий на честь американського полярного дослідника Роберта Пірі, який досліджував цей район в 1900 році.

Земля Пірі не є частиною будь-якого муніципалітету, але є частиною Національного парку Північно-Східної Гренландії. Розмір регіону становить близько 375 км із сходу на захід і 200 км з півночі на південь, загальною площею 57 000 км². Розташовано лише трохи більше 700 км на південь від Північного полюса. Терен майже повністю вільний від льодовикової шапки. Опадів настільки мало (лише від 25 до 200 мм на рік, все у вигляді снігу), що є полярною пустелею. Терен не зазнав зледеніння під час останнього льодовикового періоду. Проте в її західній частині є місцева льодовикова шапка Ганс Таусен, з товщиною криги щонайменше 344 м.

Флора і фауна

Карибу та мускусні бики живляться розрідженою рослинністю, яка охоплює лише близько 5% поверхні і включає 33 види квіткових рослин. Інша фауна включає арктичну лису, полярного вовка, білого ведмедя та арктичного зайця.

Палеокультури

Земля Пірі була заселений трьома окремими культурами, за часів кліматичних оптімумів:

Корисні копалини

На північному сході Землі Пірі, у Цитроненфіорд, в 1993 були винайдені великі цинко-свинцеві родовища. Вони є найпродуктивнішими з ще нерозроблених родовищ цинку у світі.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.