Зґвалтування в Кагарлику

Зґвалтування в Кагарлику — злочин, скоєний 23 травня 2020-го року працівниками поліції міста Кагарлик на Київщині, що спричинило суспільний резонанс[1].

Зґвалтування в Кагарлику
Протести проти Авакова через згвалтування в Кагарлику (червень 2020)
Дата 23 травня 2020
Місце Кагарлик
Київська область
 Україна
Координати 49°51′08″ пн. ш. 30°48′33″ сх. д.
Перший доповідач потерпіла
Арешт(и) 2
Підозрювані 2

Перебіг подій

23 травня двоє поліціянтів доставляли до відділку поліції свідка крадіжки, місцеву жінку 1994-го року народження.

В ніч проти 24 травня оперуповноважений у своєму службовому кабінеті застосував до жінки тортури. Він надягав їй на голову протигаз, застосовував кайданки та стріляв з табельної зброї над головою жінки, після чого кілька разів зґвалтував її[2]. У відділку її було побито і кілька разів зґвалтовано, наступного дня жінка звернулась до місцевої лікарні[3].

Крім цього, поліціянти застосували фізичну силу до чоловіка, який також перебував у відділку. Погрожуючи йому зґвалтуванням, вони ставили його на коліна, били по голові гумовим кийком, надягали протигаз та стріляли з пістолета над головою. У результаті потерпілому зламали ребра та ніс.

Персони

  • Микола Кузів — колишній начальник сектору кримінальної поліції Кагарлицького ВП Обухівського відділу, народився 1985 року в Трускавці. Має дружину й двох синів.
  • Сергій Сулима — оперуповноважений (1991 р.н.)[4] Народився в селі Красна Слобідка в Київській області, одружений.
  • Постраждала: жінка 1994-го року народження

Розслідування

Почато кримінальне провадження за ст. 152 Кримінального кодексу України. 25 травня двох співробітників відділу поліції було затримано й поміщено до СІЗО. Слідчі ДБР готували їм підозри[2]. Їм інкримінують статті «Зґвалтування», «Катування» і «Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу»[5]. ДБР вимагає арешту без можливості внесення застави[6].

Комітет ВРУ з питань правоохоронної діяльності планує розглядати справу в закритому засіданні, заявленою причиною була неприпустимість розголошення відомостей справи[7].

22 червня Київський апеляційний суд лишив під вартою підозрюваних поліціянтів щонайменше до 22 липня[8]. У підозрюваних у примусово взяли біоматеріал для експертиз[9]. Заарештовані заперечують свою провину[10].

2 липня підозру у тортурах та зґвалтуванні було вручено ще двом поліціянтам з Караглика, один з них — оперуповноважений того ж відділення поліції. У ДБР пояснили, що після початку розслідування вони отримали скарги щодо інших фактів катувань у цьому відділенні поліції[11].

3 липня Голосіївський суд Києва обрав запобіжний захід ще двом підозрюваним у тортурах працівникам Кагарлицького відділення[12].

11 вересня представники ДБР заявили, що практично всі експертизи у справі було завершено, а матеріали найближчим часом мають бути передані до суду[13].

27 жовтня Голосіївський суд Києва відпустив під домашній арешт колишнього поліціянта Ярослава Леваднюка, що був одним із підозрюваних[14].

17 листопада розслідування було завершено. Було виявлено, що «поліціянти» застосовували тортури до свідків та підозрюваних, позбавляли їх волі, знущалися, били, ґвалтували. Керівник відділення знав про ці методи роботи, проте жодним чином на них не реагував[15].

2 грудня справу про тортури та зґвалтування було передано до суду[16].

Наслідки

До Кагарлика було відряджено представників обласного управління поліції на чолі з помічником начальника ГУНП Дмитром Литвином, має виконувати обов'язки начальника місцевої поліції[17]. Весь особовий склад відділу поліції виведено поза штат для подальшої атестації кожного працівника[18]. Натомість представники МВС виключили масову переатестацію поліціянтів після трагедії. Заступник Авакова Антон Геращенко пояснив це тим, що «масові переатестації можуть пропустити поганих людей вперед, а хороших — звільнити через необ'єктивні причини»[19].

Окрім того, Геращенко заявив, що відставка Авакова, як керівника міністерства, яке викликає стільки критики, «не обґрунтована»[20]. Близько 60 працівників відділку було виведено в позаштат, натомість планувалось набрати нових поліціянтів[21].

4 червня було повністю скорочено штат поліції Кагарлика. 4 співробітників звільнено, 5 тимчасово відсторонено та 10 притягнуто до дисциплінарної відповідальності[22].

Див. також

Примітки

  1. Зґвалтування та катування у приміщенні відділення поліції – ДБР затримало двох поліцейських | Державне бюро розслідувань. dbr.gov.ua (укр.). Процитовано 25 травня 2020.
  2. Welle (www.dw.com), Deutsche. Відділ поліції в Кагарлику на Київщині розформовано після зґвалтування жінки | DW | 25.05.2020. DW.COM (uk-UA). Процитовано 25 травня 2020.
  3. Внутрішня безпека Нацполіції затримала двох поліцейських Кагарлицького відділу поліції за підозрою у зґвалтуванні. www.npu.gov.ua. Процитовано 25 травня 2020.
  4. Стали відомі імена поліцейських, затриманих за зґвалтування. РБК-Украина (рос.). Процитовано 25 травня 2020.
  5. Zaxid.net. Поліцейські побили і зґвалтували 26-річну дівчину в Кагарлику. ZAXID.NET (укр.). Процитовано 25 травня 2020.
  6. ДБР буде просити арешт без застави для поліцейських за згвалтування жінки. РБК-Украина (рос.). Процитовано 25 травня 2020.
  7. Стало відомо, чому трагедію у Кагарлику комітет ВР розгляне в закритому режимі. РБК-Украина (рос.). Процитовано 27 травня 2020.
  8. Суд залишив під вартою поліцейських, підозрюваних у зґвалтуванні у Кагарлику. РБК-Украина (рос.). Процитовано 22 червня 2020.
  9. Зґвалтування в Кагарлику: що відбувається у резонансній справі через місяць. РБК-Украина (рос.). Процитовано 25 червня 2020.
  10. Зґвалтування в Кагарлику: арештовані поліцейські заперечують провину. РБК-Украина (рос.). Процитовано 25 червня 2020.
  11. Зґвалтування в Кагарлику: з'явилися нові підозрювані. РБК-Украина (рос.). Процитовано 2 липня 2020.
  12. Катування у Кагарлицькому відділенні поліції – суд обрав запобіжний захід ще двом підозрюваним поліцейським. ДБР (ua). Процитовано 3 липня 2020.
  13. Справу поліцейських Кагарлика найближчим часом буде передано до суду, - ДБР. РБК-Украина (рос.). Процитовано 11 вересня 2020.
  14. Зґвалтування в Кагарлику: одного з поліцейських відпустили під домашній арешт. РБК-Украина (рос.). Процитовано 17 листопада 2020.
  15. Згвалтування та тортури в Кагарлику: у справі п'ять фігурантів, слідство завершено. РБК-Украина (рос.). Процитовано 17 листопада 2020.
  16. Справу про тортури і зґвалтування в Кагарлику передали до суду. РБК-Украина (рос.). Процитовано 2 грудня 2020.
  17. Після скандалу зі зґвалтуванням призначено нове керівництво поліції Кагарлика. РБК-Украина (рос.). Процитовано 25 травня 2020.
  18. Через зґвалтування і катування розформували відділок поліції на Київщині. Українська правда (укр.). Процитовано 25 травня 2020.
  19. У МВС виключають масову переатестацію поліцейських після згвалтування в Кагарлику. РБК-Украина (рос.). Процитовано 26 травня 2020.
  20. У МВС оцінили можливість відставки Авакова через події в Кагарлику. РБК-Украина (рос.). Процитовано 26 травня 2020.
  21. Згвалтування в Кагарлику: 60 співробітників відділку поліції вивели в позаштат. РБК-Украина (рос.). Процитовано 29 травня 2020.
  22. Штат поліції Кагарлика повністю скоротили. РБК-Украина (рос.). Процитовано 4 червня 2020.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.