Кабінетна шафа ерцгерцога Фердинанда II Тірольського

«Кабіне́тна ша́фа ерцге́рцога Фердина́нда II Тіро́льського» (нім. Kabinettschrank aus dem Besitz Erzherzog Ferdinands von Tirol) шафа, що належала ерцгерцогу Фердинанду II Тірольському (1529—1595). Створена невідомим майстром близько 1582 року у Нюрнберзі або Мантуї. Зберігається у Кунсткамері у Музеї історії мистецтв, Відень (інвент. номер КК 883).

«Кабінетна шафа ерцгерцога Фердинанда II Тірольського»

Автор Нюрнберг (?) або Мантуя
Час створення бл. 1582
Розміри висота 69,5 см, ширина 62 см, глибина 45 см
Матеріал чорне дерево, клен, горіх, срібло
Місцезнаходження Музей історії мистецтв (Відень)

Опис

Стиль шафи має риси традицій виготовлення кабінетів в Іспанії та Італії. Також відчувається вплив моделей, створених у Нюрнберзі в стилі Венцеля Ямнітцера та його майстерні.

Якщо повністю висунути ящик, що закривається, ця елегантна шафа відкриється, перетворившись на письмовий стіл. Необхідне письмове приладдя збереглося у верхній частині шафи. Таким чином, ця кабінетна шафа є попередником сучасного бюро. При відкритті двостулкових дверей спереду, погляду відкривається внутрішня панель із розкішною обробкою і численними висувними ящиками. Тут ерцгерцог Фердинанд II зберігав природні експонати та артефакти із кунсткамери в замку Амбрас. Бувши частиною цього широкого зібрання, шафа таким чином є певним зібранням творів мистецтва у мініатюрі. Розглядаючи та вивчаючи предмети, аристократичний колекціонер отримував уявлення про світ: він розміщував предмети у просторі, відділах і висувних ящиках, таким чином маючи символічне панування над ними. Ця роль колекціонера стверджувала ерцгерцога в його земній владі.

Рельєфи і додатки зі срібла елегантно контрастують з чорним деревом кабінету. Декоративні прикраси створені на основі гравюр за Франсом Флорісом та різних об'єктів, що були типовими в епоху гуманізму. Теми кохання та вірності, що зображені на рельєфах, дозволяють припустити, що кабінет був подарунком з нагоди одруження Фердинанда з Анною Катеріною Гонзага у 1582 році.

Література

  • Конрад Шлегель. Музей истории искусств. Вена. Кунсткамера, Вена. — London : C.H.Beck/Scala Publishers Ltd, 2013. — 128 с. — (Музеи мира) — ISBN 978-3-406-64752-9. (рос.)
  • Masterpieces of the Kunstkammer Vienna. A Brief Guide to the Kunsthistorisches Museum Vienna. Edited by Sabine Haag. — Volume 12. — Vienna : Kunsthistorisches Museum, 2013. — 240 p. — ISBN 978-3-99020-037-7. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.