Казимирчук-Фортунатова Надія Миколаївна

Надія Миколаївна Фортунатова (у дівоцтві Казимирчук; нар. 27 вересня 1978) — українська фехтувальниця-шпажистка. Виступала за національну збірну України з фехтування у 2000-х роках, володарка трьох бронзових медалей чемпіонатів Європи, учасниця літніх Олімпійських ігор в Афінах.

Казимирчук-Фортунатова Надія Миколаївна
Загальна інформація
Громадянство  Україна
Народження 27 вересня 1978(1978-09-27) (43 роки)
Київ, Українська РСР, СРСР
Зріст 175 см
Вага 60 кг
Alma mater Національний університет фізичного виховання і спорту України
Спорт
Вид спорту фехтування
Клуб Динамо (Київ)
Участь і здобутки

Біографія

Надія Казимирчук народилася 27 вересня 1978 року в Києві. Проходила підготовку в секції київського спортивного товариства «Динамо». Тренер - заслужений майстер спорту Кріс Григорій Якович[1].

У 1999 закінчила Національний університет фізичного виховання і спорту України .

Першого серйозного успіху на дорослому міжнародному рівні досягла в сезоні 2002 року, коли увійшла до основного складу української національної збірної і виступила на чемпіонаті Європи в Москві, де здобула бронзову нагороду в командному заліку шпажисток.

Завдяки низці вдалих виступів здобула право захищати честь країни на літніх Олімпійських іграх 2004 року в Афінах, проте вже у стартовій зустрічі жіночого особистого заліку зазнала поразки від китаянка Чжан Лі з рахунком 9:10 і вибула з боротьби за медалі, посівши в підсумковому протоколі 23 місце.

Після афінської Олімпіади Казимирчук залишилася у складі української національної збірної і продовжила брати участь у найбільших міжнародних змаганнях. Так, у 2005 році вона завоювала бронзову медаль у командному заліку шпажисток на європейській першості в Залаегерсезі.

У 2006 році на чемпіонаті Європи в Ізмірі отримала бронзу в особистому заліку, поступившись на стадії півфіналів росіянці Тетяні Логуновій. Лауреат церемонії "Герої спортивного року" за підсумками 2006 року разом із командою шпажисток[2].

Завершила спортивну кар'єру після закінчення сезону 2007/2008.

Примітки

  1. Крісс Григорій Якович - Енциклопедія Сучасної України. esu.com.ua. Процитовано 11 березня 2019.
  2. Переможці Церемоній. noc-ukr.org. Процитовано 11 березня 2019.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.