Каймакли

Каймакли (тур. Kaymaklı - «з вершків») - це одне з найбільших підземних міст в долині Каппадокія на території сучасної Туреччини. Розташоване за 18 кілометрів від столиці провінції Невшехір. Було притулком для ранніх християн, які рятувалися втечею від релігійних переслідувань і навал арабів.[1]

Каймакли

38°27′56″ пн. ш. 34°45′01″ сх. д.
Країна  Туреччина
Розташування Невшехір
Тип town municipality of Turkeyd
underground livingd і місце розкопок
Площа 0,7 га

Каймакли
Каймакли (Туреччина)
 Медіафайли у Вікісховищі
Печери Каймакли

Місто являє собою систему тунелів і залів, видовбаних у м'якій вулканічній породі - туфі. Каймакли складається з 8 поверхів [2]. Перший рівень був побудований ще хетами. Надалі, у періоди Римського і Візантійського правління площа штучних печер тільки збільшувалася, що в підсумку привело до утворення підземного міста.

Поверхи пов'язані між собою прямовисними вентиляційними колодязями з водоймами на дні. Входи в портали перекривалися за допомогою величезних кам'яних дисків. Для цього в центрі робився отвір, куди вставлявся опорний стрижень для перекочування диска, після чого його закріплювали перекладинами.[3] Підземні притулку в основному складалися з двокімнатних «квартир», у яких за рахунок системи вентиляції підтримувалася постійна температура в +27 С °.[4] У печерах також виявлено кухні, стайні, винний льох, каплиця з сповідальнею, складські приміщення для зберігання продовольства на кілька місяців. У стінах цього міста могли ховатися близько 15 000 людей.[1]

Каймакли пов'язаний 9-кілометровим тунелем з іншим підземним містом Каппадокії - Дерінкую.[2] Вони відкриті для туристів з 1964 року. Правда, з восьми рівнів Каймакли для огляду доступні лише чотири, на нижчих поверхах ведуться археологічні роботи.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.