Калібрувальна таблиця

Калібрувальна таблиця резервуару (англ. calibration table) — подана у формі таблиці математична функція V(h), що встановлює відношення між висотою h (незалежна змінна) та об'ємом V (залежна змінна). Часто ще називають градуювальною таблицею резервуару [2].

Приклад графічного подання калібрувальної (градуювальної) характеристики резервуару[1]

Використовується для точного розрахунку кількості рідин та сипких речовин у резервуарах різних форм, переважно для комерційного або технологічного обліку речовин (див. наприклад, резервуари нафтові).

Для розповсюджених форм резервуарів (наприклад вертикальних циліндричних) — можуть застосовуватися прості розрахункові моделі, як наприклад формула для розрахунку об'єму циліндру, проте на практиці для підвищення точності використовуються саме таблиці. По-перше — таблиці мають встановлені нормативи за точністю та кроком (наприклад 1 см за висотою), по-друге — саме табличне подання є стандартним для систем комерційного обліку. По-третє така форма є вдалою також з причини, що може легко містити особливості про складну геометрію резервуару/групи, або про наявність внутрішніх конструкцій, що впливають на місткість резервуару (дейдвуд).

Примітки

  1. Zivenko, Oleksiy (2019). LPG ACCOUNTING SPECIFICITY DURING ITS STORAGE AND TRANSPORTATION. Measuring Equipment and Metrology (англ.) 80 (3). с. 21–27. ISSN 0368-6418. doi:10.23939/istcmtm2019.03.021. Процитовано 25 січня 2022.
  2. ДСТУ OIML R 71:2014 (OIML R 71:2008, IDT) Стаціонарні резервуари-сховища. Загальні вимоги. ДП "УкрНДНЦ", 2021 р.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.