Камбейська затока

Камбе́йська затока (гінді खंभात की खाड़ी) — затока Аравійського моря на північно-західному узбережжі Індостану, штат Гуджарат, Індія. Вона простягається на 130 км та відокремлює розташований на заході півострів Катхіявар від решти Гуджарату на сході. У Камбейську затоку впадають річки Нармада, Сабарматі та Тапті. Сама затока досить неглибока і рясніє піщаними мілинами. Невелика глибина призводить до великих коливань берегової лінії між припливом та відпливом. Це використовується, зокрема, місцевими корабельнями.

Камбейська затока
22°10′00″ пн. ш. 72°25′18″ сх. д.
Прибережні країни  Індія
Вливаються
  • Нармада, Tapti Riverd, Kalubhar Riverd, Rangholi Riverd, Keri Riverd, Utavali Riverd і Ghelod
  • ідентифікатори і посилання
    GeoNames 1267089
    Камбейська затока
    Камбейська затока (Індія)
     Камбейська затока у Вікісховищі

    Камбейська затока з давніх часів була важливим торговим центром. Її порти сполучають внутрішню частину Індії з морськими торговими шляхами Індійського океану. Історично значимими портами є Бхаруч, Сурат, Камбей, Бхавнагар і Даман. Бхаруч був найбільш значущий в античну епоху, а Камбей — у Середньовіччя. Після того, як перед портом намило багато піску, його місце в якості самого значущого порту Імперії Великих Моголів зайняв Сурат.

    Сліди стародавніх поселень в околицях Камбейської затоки, що відносяться до індійської цивілізації (поселення Лотхал), були виявлені в 2002 році.

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.