Каміль Рессу

Каміль Рессу (рум. Camil Ressu, *28 січня 1880, Галац — †1 квітня 1962, Бухарест) — румунський художник. Ректор Національного університету мистецтв Румунії.

Каміль Рессу
Camil Ressu
При народженні Каміль Рессу
Народження 28 січня 1880(1880-01-28)[1][2]
Галац, Румунія
Смерть 1 квітня 1962(1962-04-01)[1][3] (82 роки)
  Бухарест, Румунія
Поховання цвинтар Беллу і Центральний цвинтар (Кишинів)
Національність Арумуни
Країна Румунія
Жанр портрет
Навчання Bucharest National University of Artsd, George Enescu University of Arts of Iașid і Академія Жуліана
Діяльність художник
Вчитель George Demetrescu-Miread, Gheorghe Popovicid і Jean-Paul Laurensd
Відомі учні Gheorghe Naumd, Aurel Cojand, Alexandru Ciucurencud, M. H. Maxyd, Vasile Brătulescud, Ion Popescu Negrenid, Gheorghe Chivud, Elena Greculesid, Constantin Dipșed, Ion Pacead, Ion Lucian Murnud, Alexandru Țipoiad, Ervant Nicogosiand, Dinu Vasiud, Andrei Ostapd, Geta Brătescud, Constantin Lucacid, Virgil Predad, Ion Alin Gheorghiud, Mircea Deacd, Spiru Chintilăd, Marin Petre Constantind і Gheorghe Ghițescud
Нагороди

Artist of the Peopled


 Каміль Рессу у Вікісховищі

Відомий як автор портретів своїх сучасників: Штефана Лук'яна, Тудора Аргезі, Янку Брезіану.

Життя і творчість

Рессу вивчав живопис в 1897-1899 в Національній школі образотворчих мистецтв (Școala Națională de Arte Frumoase) під керівництвом Ґеорґе Деметреску Міря, а потім в Яссах, у Ґеорґе Поповича. Продовжуючи свою освіту за кордоном, художник живе і займається в Мюнхені, а з 1902 — в Парижі, в Академії Жюліана, в класі Жан-Поля Лорана. Після повернення в 1908 до Румунії Рессу співпрацює з журналами Adevărul, Cronica і Facla, публікуючи в них свої карикатури і сатиричні малюнки. Виставляв свої твори на різних групових виставках. У 1910 пейзажі пензля Рессу і його полотна з буколічними сценками були показані на виставці «Молодь мистецтва». Перша персональна виставка Рессу відбулася в 1914. У 1917 він, разом з такими майстрами, як Ніколае Дереску, Штефаном Дімітреску, Йосипом Ісером, Маріус Бунеску, Дімітріє Пачуря, Корнелом Медрі, Іоном Жалячи і Оскаром Ганом утворює групу Румунське мистецтво (Arta Română). У 1921 Рессу стає одним із засновників Синдикату художників і скульпторів Румунії (Sindicatul Artiștilor plastici din România), і до 1923 його очолює. До 1941 він був професором і ректором бухарестського Національного університету мистецтв.

У 1950 Рессу стає почесним президентом Союзу румунських художників. У 1955 йому присвоюється звання Народного художника Румунії. Був дійсним членом Румунської академії.

Помер 1 квітня 1962 в Бухаресті, похований на цвинтарі Беллу

Каміль Рессу, Оголена

Бібліографія

  • Gheorghe Cosma: Camil Ressu. București, 1967
  • Krikor H. Zambaccian Însemnările unui amator de artă, București, Editura de Stat pentru Literatură și Artă, 1957
  • Mircea Deac, Camil Ressu. — București: E.P.P.L.A., 1956 — 34 p

Примітки

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.