Академія Жуліана

Академія Жуліана (фр. Académie Julian) — приватний навчальний заклад малювання та скульптури, створений в Парижі в 1867 році художником Родольфом Жуліаном на противагу Школі образотворчого мистецтва, що існувала в той час. Швидко завоювала визнання за рахунок підготовки художників, які стали всесвітньо відомими та визнаними, в тому числі й з України.

М.Башкирцева В майстерні.

Історія

Pedro Weingärtner Майстерня Жуліана.

Академію заснував у 1867 році в Парижі французький художник Родольф Жуліан.

Академія Жуліана була закрита під час Другої світової війни, а дві майстерні продані у 1946 році. Майстерня на вулиці Драгунів викуплена Гійомом Мет-де-Пенінгеном і Жаком де-Андоном в 1959 році у Андре Корті, спадкоємиці Родольфа Жуліана, потім в 1968 році інтегрована в майстерні Школи графічного образотворчого мистецтва Пенінгена на вулиці Бері під керівництвом Сесіль Бельден з Андре дель Дебіо(нар.1908-пом.2010) до 1973 року, коли вони були експропрійовані. Андре дель Дебіо після цього керував Академією Жуліана-дель-Дебіо, яка сповідувала скульптуру і малюнок з живими моделями. Академія Жуліана тепер частина Школи графічного образотворчого мистецтва Пенінгена.

Відомі учні

Художники за країнами походження
Період 1867–1940
Бельгія Фернан Кнопф
Білорусь Леон Бакст
Ірландія Графиня Маркевич, Ейлін Грей
Ліван Халіль Джебран
Німеччина Ернст Барлах Кете Кольвіц
Росія Євген Лансере, Леон Гаспар
США Аманда Брюстер Севелл Ліла Кабот Пері Роберт Раушенберг Чайлд Хассам
Україна Марія Башкирцева Анна Білінська Давид Відгоф Касандр Маріамна Лопухіна Жан Песке Софія Станкевич Олександр Шевченко
Фінляндія Акселі Гален-Калела
Франція П'єр Боннар Луїза Буржуа Андре Дерен Жан Дюбюффе Марсель Дюшан Жак-Анрі Лартіг Фернан Леже Анрі Матісс Фелікс Валлотон Жан Едуар Вюйяр
Чехія Альфонс Муха
Швейцарія Фелікс Валотон Ганс Ерні

Відомі викладачі

Викладачі за країною походження
Період 1867–1940
Франція

Адольф Бугро Тоні Робер-Флорі Анрі Шапу

Фотодокументи

Примітки

  1. Як бачимо, хоча й сторінка названа Польща, тобто назвою, яка на той час не існувала, тут записані учні з Варшави(Привіслінський край) та Києва(Україна), тобто з Російської імперії, і Кракова(Австро-Угорська імперія)

Джерела

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.