Канадський фестиваль тюльпанів

Канадський фестиваль тюльпанів, англ. Canadian Tulip Festival — фестиваль, який відзначається у Національному столичному регіоні Канади (міста Оттава і Гатіно). Проводиться щорічно в травні. Під час фестивалю у багатьох публічних місцях, а також перед приватними будинками висаджуються клумби тюльпанів різноманітних сортів. Це найбільший з тюльпанових фестивалів світу: кількість висаджених квітів сягає понад 1 млн,[1] а кількість глядачів — понад 500 тис. щорічно.[2]

Принцеса Маргріт в Оттаві на Фестивалі тюльпанів у травні 2002 р.
Сад провінцій і територій. 2005 р.
Клумба в парку Мейджорс-Хілл. Фестиваль 2006 р.

Історія

У 1945 році королівська сім'я Нідерландів відправила в Оттаву 100 тис. цибулин тюльпанів в знак подяки канадському народу, який дав притулок сім'ї під час окупації. У 1943 році в Оттавській міській лікарні народилася принцеса Маргріт, сестра принцеси Беатрікс, колишньої королеви Нідерландів. Для того, щоб принцеса могла успадкувати нідерландське підданство, лікарня була тимчасово оголошена міжнародною зоною.

У 1946 році королівська родина відправила ще 20 тис. цибулин, щоб влаштувати клумбу в лікарні, і пообіцяла посилати додатково по 10 тис. щорічно.

Згодом вирощування тюльпанів перетворилося в Оттаві у традицію, і в 1953 році Оттавска рада підприємців і фотограф Малак Карш (брат всесвітньо відомого фотопортретиста Юсуфа Карша) організували перший Канадський фестиваль тюльпанів. Королева Юліана відвідала фестиваль у 1967 році, а принцеса Маргріт приїхала в 2002 році.

Основні заходи

Клумби з тюльпанами різноманітних сортів висаджуються у багатьох публічних місцях Оттави і Гатіно. У ряді місць організовуються публічні заходи. Найбільшими такими місцями є Парк комісара на озері Доу, а також ряд інших місць вздовж каналу Рідо. Під час фестивалю відбуваються виступи музикантів, розважальні заходи, продаж виробів кухонь різних народів.[3]

Раніше, протягом багатьох років, фестиваль супроводжувався музичними концертами на відкритому повітрі, проте після кількох років, коли в травні була холодна погода і концерти  відвідало небагато глядачів, у 2006 році фестиваль опинився на межі банкрутства, внаслідок чого виступи просто неба довелося припинити.

Найбільші місця висадження тюльпанів

  • Парк комісара — озеро Доу
  • Парк провінцій, Парламентський пагорб — столичний інформаційний центр
  • Парк Пагорб майора

Місця розважальних заходів

Партнерські місця

  • Рідо-хол
  • Маєток Макензі-Кінг (парк Гатіно)

Примітки

  1. Tulip Times (pdf). с. 4. Архів оригіналу за 1 червня 2010. Процитовано 12 жовтня 2010.
  2. Showcasing Canada's Capital Region (прес-реліз). Canadian Tulip Festival. Процитовано 18 травня 2007.
  3. Tulip Times (pdf). с. 7. Архів оригіналу за 1 червня 2010. Процитовано 12 жовтня 2010.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.