Канадський музей війни

Канадський музей війни (англ. Canadian War Museum, фр. Musée canadien de la guerre) — національний музей в Оттаві, заснований 1880 року, присвячений військовій історії Канади від ранньої доби до сучасності. У будівлі музею також знаходяться військово-історичний дослідницький центр і бібліотека. Колекція музею має близько 500000 предметів.

Канадський музей війни
45°25′02″ пн. ш. 75°43′02″ зх. д.
Тип національний музей і військовийd
Країна  Канада
Розташування Оттава, Онтаріо
Засновано 1880
Відкрито 1880
Фонд 500000
Сайт warmuseum.ca
Канадський музей війни (Канада)

 Канадський музей війни у Вікісховищі
Канадський військовий музей

Історія

Колишній Канадсьий музей війни

Музей виник у 1880 р. як федеральна колекція військових артефактів уряду Канади, започаткована співробітниками міліції гарнізону Оттави. Офіційно відкрився у 1942 році. Спочатку музей знаходився в Дрілл-Холлі на площі Картьє, пізніше колекція переїхала до Державного Архіву Канади на вулицю Сассес-Драйв в Оттаві (нині Глобальний центр плюралізму). Сучасна будівля музею була відкрита 8 травня 2005 р. до 60-ти річчя закінчення Другої світової війни.

Постійні експозиції, зали й інституції

Музей скадається з чотирьох постійних експозицій:

У музеї також представлені наступні зали і галереї :

  • Зала Королівського Канадського Легіону
  • Галерея Лебретон
  • Зала духовного відродження
  • Зала Пам'ятників
  • Колекція військового мистецтва
  • «Центр Військової Історії».

Місце битви: Війни на нашій землі, від найранніх часів до 1885 р.

Зала 2. Місце битви: війни на нашій землі, від найранніх часів до 1885 р.

Експозиція включає війни між групами корінними американськими народами і війни європейських колоністів проти корінних американських народів.

Імперіалістичне суперництво в ранній історії Північної Америки, в том числі Семирічна війна, Американська революція, Англо-американська війна 1812-1815 років, в східній Канаді Повстання в колонії Ред-Рівер в 1870 р. і пізніше Повстання на Північно-західних територіях у 1885 р.

За корону і країну: Південно-Африканські Війни і Перша Світова Війна (1885—1931 рр.)

Канадські сили розгорталися за кордоном у 1899 р. і знову в 1914 р., коли брали участь у війнах у складі Британської імперії. Експозиція включає Південно-Африканські війни, Першу світову війну і закінчується Вестмінстерським статутом 1931 р. (англ. Statute of Westminster), що встановив правове становище домініонів та їхні взаємини з Великою Британією. Першим британським домініоном була Канада. В принципі домініони мали повну свободу вирішувати свої власні справи у всіх областях, за винятком оборони і зовнішньої політики.

Експозиція включає війну на Східному Фронті в Франції і Бельгії в 1915-1918 рр., де розлогі східні рівнини і обмежена мережа залізниць запобігли безвихідному стану ведення траншейної війни.

Періодичні виставки присвячені різним етапам військової історії Канади:

Викувані у вогні: Друга світова війна (1931—1945 рр.)

Зала 3. Викувані у вогні: Друга світова війна (1931-1945 рр.)

Експозиція документує зростання агресивної диктатури в Німеччині, Італії та Японії у 1930-х роках та ролі Канади у Другій світовій війні. Цікавим є представлений в експозиції сумнозвісний лімузин Мерседес-Бенц, який використовував Адольф Гітлер у нацистських мітингах.

Насильницький Мир: Холодна війна, Миротворчі операції і останні конфлікти з 1945 р. й донині

Зала 4. Насильницький мир: Холодна війна, підтримка миру і недавні конфлікти, з 1945 і донині

Експозиція включає історію Холодної війни, шпигунство, домашню безпеку, правду людей і масову культуру та документує участь Канади у:

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.