Картон

Карто́н (фр. carton, від італ. cartone) або тектура, бібула[1] — листовий, переважно рослинного походження матеріал, маса квадратного метра якого становить понад 200 грам.

Стоси розібраних картонових коробок

Розрізняють картон:

Картон виготовляють на картоноробних машинах, використовуючи волокнисті матеріали: буру деревну масу, напівцелюлозу, сульфатну целюлозу, макулатуру тощо.

Картон виготовлений з макулатури доволі міцний, але поверхня у нього не дуже гладка. Картон з ганчірної маси кращий, ніж макулатурний: він більш гладкий і міцний.[2]

Історія

Цей термін почав використовуватися з 1848 року, коли Анн Бронте згадала про це в своєму романі Незнайомка з Вілдфел-Холу . Брати Келлодж спочатку використовували картонні коробки для зберігання злакових кукурудзяних зернових культур, а пізніше, коли вони почали продавати її для широкої публіки, коробки обгорталися парафінованим папером, поміченним їх штампом.

Це ознаменувало початок розповсюдження коробок для збереження зернових. Ще одним піонером в галузі пакування була американська компанія Kieckhefer під керівництвом Джона В. Кікефефера, яка переважно використовувала контейнери для транспортування волокна, зокрема волокна, для картонних упаковок для молока.

Див. також

Примітки

  1. Словник іншомовних слів, за редакцією члена-кореспондента АН УРСР О. С. Мельничука — 1-е видання, Київ: Головна редакція «Українська радянська енциклопедія» (УРЕ), 1974 — 776 с.
  2. Шокин Д. С. Переплетем журнал? / Химия и жизнь. Научно-популярный журнал Академии Наук СССР. — 1990, № 1. ISSN 0130-5972 (с.: 71)

Джерело

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.