Катакомби Домітілли

Катакомби Домітілли (італ. Catacombe di Domitilla) — найбільші катакомби Рима. Над катакомбами розташована базиліка Санті Нерео е Акіллео IV століття. Катакомби розташовані на території сімейного поховання, яке належало родині Флавіїв. Можливо ділянка належала Домітіллі, онучці імператора Веспасіана, яка разом з чоловіком консулом Титом Флавієм Климентом піддалася гонінням за правління Діоклетіана і мученицької смерті за віру.

Катакомби Домітілли

41°51′32″ пн. ш. 12°30′19″ сх. д.
Країна  Італія
Розташування Рим
Тип місце розкопок і Катакомби

Катакомби Домітілли
Катакомби Домітілли (Італія)
 Медіафайли у Вікісховищі
Добрий пастир

Історія

Спочатку на ділянці виникли колумбарії (сховища урн з прахом), а під землею галерея з нішами для саркофагів (окремі крипти датуються I століттям).

У II столітті територія розширилася і стала християнським похованням.

У III—IV століттях були розширені до 4 поверхів (кожен до 5 м у висоту) і перетворилися в саме велике підземне поховання Риму. В катакомбах Домітілли збереглися чудові фрески з усіх періодів катакомбного живопису: Даниїл в рові з левами, Діва Марія на троні, волхви (тут їх кількість збільшено до чотирьох), Христос і апостоли, а також світські теми (сцени на ринку) і ранньохристиянські символи (риба, ягня, якір, голуб). Тут же знаходиться найдавніше зображення Христа у вигляді Доброго Пастиря.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.