Кашуби

Кашу́би (кашубською Kaszëbi; пол. Kaszubi; нім. Kaschuben) західнослов'янський народ, що проживає на північному заході Польщі. Неофіційна столиця кашубів — місто Картузи. З великих міст, найбільший відсоток осіб кашубського походження мешкає у Ґдині.

Кашуби
Родина кашубів у національному вбранні з прапором
Кількість 50 000 - 200 000
Ареал Північно-західна Польща
Близькі до: поляки, лужичани, чехи, словаки
Мова кашубська, польська
Релігія католицизм

Спочатку основним заняттям більшості кашубів було рибальство; зараз більшість працює у сфері туризму.

Основна організація, яка піклується збереженням самобутності та традицій кашубів, Кашубсько-Поморське Об'єднання.

Чисельність

Вважається, що загалом в Польщі мешкає більш ніж 300 000 кашубів. За іншими даними в країні налічуються від 50 000 до 500 000 кашубів. За переписом 2002 року тільки 5100 людей визначили свою національність, як кашуби, хоча 51 тис. наголосили, що кашубська мова — рідна для них. Більшість кашубів визначають себе поляками за громадянством, а кашубами за етнічною приналежністю, тобто вважають себе одночасно як поляками, так і кашубами.

Кашубами зокрема є генерал-фельдмаршал Людвіг Йорк та польський політик Дональд Туск — Голова Європейської Ради (з 1 грудня 2014), колишній прем'єр-міністр Польщі.

Див. також

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.