Кераміка (Сток-он-Трент)

Кераміка (Сток-он-Трент) — центр гончарного виробництва у Британії в графстві Стаффордшир.

Історія

Містечко Сток-он-Трент уславилось керамічним виробництвом. Згодом на розвиток виробництва вплинуло декілька нових факторів, серед них —

  • промислова революція у Британії
  • залізниця і залізнична станція у Сток-он-Трент
  • дешева робітнича сила
  • утворення нового міста шляхом приєднання декількох малих містечок і сел з адміністративним центром у Сток-он-Трент.

На тлі цих факторів керамічний центр у місті виробився у провідні в Британії. Керамічне виробництво заснував Томас Мінтон та його син Герберт разом із племінником Коліном Мінтоном Кемпбеллом.

Пожвавлення торгівлі і ввезення у Британію екзотичних виробів (кераміка, лаки, порцеляна Китаю, Японії, середньовічних Персії, арабського Єгипта) сприяло моді на екзотичні речі і їх колекціонування.

Якщо технологічні питання керамічного виробництва вирішувались за рахунок місцевих і новітніх напрацювань, форми і декор почали запозичувати з кераміки Персії, Японії, Китаю, наново їх комбінуя і додаючи фантазійні варіанти. Незвичність керамічних виробів, їх екзотичність стануть характерною ознакою кераміки Сток-он-Трент. На стилістику кераміки впливали також приватні колекції порцеляни і кераміки азійських країн, котрі мали завзяті колекціонери Томас Мінтон та Колін Мінтон Кемпбелл. Годилось усе, що підвищувало товарну привабливість виробів і збільшувало прибуток. Розквіт виробництва припав на другу половину 19 ст.

Британська якість керамічних виробів була збільшена ще й за рахунок залучення нових технологів і дизайнерів. Серед новоприбулих був француз Луї-Марк-Еммануель Солон, що працював на мануфактурі Севр. Події франко-пруської війни, поразка Франції і Паризька комуна налякали багатьох, серед біженців у Британію опинились Клод Моне і Луї-Марк-Еммануель Солон. Останній працював і як технолог, і як викладач, що набирав учнів. Серед його учнів був і англієць Чарльз Тофт старший.

Чарльз Тофт старший виявився талановитим продовжувачем традицій, заснованих на керамічному виробництві до нього.

Існували у місті і інші керамічні майстерні, продукція котрих була достатньо індивідуальною і вартою уваги.

Галерея обраних виробів інших керамічних майстерень Сток-он-Трента

Див. також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.