Кириченко Віктор Васильович

Ві́ктор Васи́льович Кириче́нко (*20 листопада 1946 Милаївка Бєловського району Курської області)  — український вчений у галузі селекції рослин[1], доктор сільськогосподарських наук, професор, академік Української академії аграрних наук. Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.

Віктор Васильович Кириченко
Народився 20 листопада 1946(1946-11-20) (75 років)
Курська область, РРФСР, СРСР
Країна  Україна
Національність українець
Діяльність винахідник
Галузь сільське господарство
Заклад Директор Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр'єва УААН
Звання професор
Ступінь доктор сільськогосподарських наук
Нагороди
Орден «За заслуги» ІІ ступеня
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня

З життєпису

Директор Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр'єва УААН.

Секретар Харківського відділення УТГіС ім. М. І. Вавилова.

За його участю створено 46 гібридів соняшника. З них 35 включено до Реєстру сортів рослин України. Є співавтором виведення чотирьох сортів соняшнику.

Автор фундаментальних і прикладних досліджень зі створення скоро- та ранньостиглих гібридів соняшнику з високою продуктивністю, олійністю, різним жирнокислотним складом олії, імунністю до облігатних патогенів і стійкістю до факультативних збудників хвороб[1].

Опублікував 385 наукових праць. Отримав 29 авторських свідоцтв і 10 патентів. Під його керівництвом захистилися 13 кандидатів та 2 доктори сільськогосподарських наук.

З 2015 року Віктор Васильович почав активну творчу діяльність: створив 85 картин та 146 поетичних творів, 6 з яких покладено на музику Харківського композитора Рубена Чілутяна. Твори автора укладено у збірки «Це рідний край — любов моя», «Щаслива мить» та «Радість життя».

Нагороди та відзнаки

  • Орден «За заслуги» II ст. (2 липня 2008) за вагомий особистий внесок у розвиток аграрної науки, значні досягнення в галузі селекції та насінництва сільськогосподарських культур та з нагоди 100-річчя Інституту рослинництва імені В. Я. Юр'єва УААН[2]
  • Орден «За заслуги» III ст. (13 листопада 2001) за визначні трудові досягнення, вагомий особистий внесок у розвиток агропромислового виробництва, високий професіоналізм і самовіддану працю[3]
  • Заслужений діяч науки і техніки України (14 травня 2004) за вагомі особисті заслуги в розвитку вітчизняної науки, створення національних наукових шкіл, зміцнення науково-технічного потенціалу України та з нагоди Дня науки[4]
  • Державна премія України в галузі науки і техніки 2013 року за розробку наукових основ і формування Банку генетичних ресурсів польових культур України (у складі колективу)[5]
  • Премія ім. В. Я. Юр'єва

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.