Київміськсвітло

Нічого не має😓

Історія

Історія, сучасність і перспективи розвитку зовнішнього освітлення в місті Києві.

Історія електричного освітлення вулиць і площ міста Києва почалась в кінці дев'ятнадцятого століття. Маючи бажання не відставати від Москви і Петербургу, Київська міська Дума в 1887 році намагалась укласти угоду на освітлення міста з «Товариством електричного освітлення», що з 1886 року знаходилось у столиці. Переговори закінчились невдало.

Не чекаючи будівництва міської електростанції, київські заможні люди почали освітлювати свої будинки від окремих домових електроустановок. В 1888 році електричне освітлення було змонтовано в саду Шато-де-Флер, на території теперішнього стадіону «Динамо».

Київська Дума, враховуючи переваги застосування електричної енергії для освітлення вулиць, оголошує в 1889 році конкурс на проект електричного освітлення центральної частини міста. І вже 23 травня 1890 року Київська міська управа уклала з компанією «Савицький і Страус» договір, в п.1 якого записано: «Ми, Савицький і Страус», зобов'язуємось встановити і утримувати 14 ліхтарів по Хрещатинській вулиці, починаючи від будинку Зайцева до Бессарабської площі і один ліхтар біля театральної брами".

Протягом півріччя компанія збудувала свою електростанцію і незабаром засвітили «небесним світлом», передбачені договором, перші 14 електричних дугових ліхтарів на Хрещатику. Таким був початок застосування електричної енергії в зовнішньому освітленні стародавнього слов'янського міста Києва.

Розвиток електричного освітлення вулиць Києва в перші роки був дуже повільний. До кінця століття на вулицях міста було встановлено приблизно 400 ліхтарів, які були розташовані тільки в центрі міста, де знаходились урядові та міські заклади, мешкали аристократія та буржуазія.

На початку 1902 року загальна кількість дугових ліхтарів на вулицях Києва становила 401 шт. В кінці 1918 року кількість електричних ліхтарів наближалась вже до тисячі, в той час як в Москві їх було майже в 4 рази більше.

На вулицях Києва, що мали електричне освітлення, газові ліхтарі запалювались після відключення електричних з 12, а на Хрещатику з 3-х годин ночі.

Всього, в 19131914 рр. вулиці вечірнього міста освітлювали 5.5 тис. ліхтарів. З них, біля тисячі були електричними, інші газовими.

Значна частина міста зовсім не освітлювалась. В процесі відновлення зруйнованого громадянською війною господарства, реконструювалось і зовнішнє освітлення міста. В кінці 1926 року вулиці Києва освітлювались вже тільки електричними джерелами світла. Зі зростанням і розвитком міста покращувалось і зовнішнє освітлення його вулиць і площ.

В 1934 році Київ став столицею республіки. Це дало поштовх прискореному розвитку зовнішнього освітлення, як невід'ємної частини міського господарства. Із ліхтарного цеху «Київенерго» в жовтні 1935 року було створено підприємство "Київміськсвітло ", що тоді іменувалося трестом.

Склад підприємства

Комунальне підприємство «Київміськсвітло» займається експлуатацією, утриманням та виступає замовником на виконання капітального ремонту мереж зовнішнього освітлення міста.

Підприємство загальною чисельністю 400 чоловік забезпечує роботу 7 експлуатаційно-технічних районів мереж зовнішнього освітлення та району архітектурно-декоративного підсвічування, які обслуговують 178,6 тис. світильників і прожекторів різних потужностей та призначення, 4.1 тис. км мереж 93 одиницями спецавтотехніки.

Включення зовнішнього освітлення міста здійснюється диспетчерами з центрального та районного пультів управління. Загальна кількість шаф зовнішнього освітлення в Києві 1439.

Підприємство «Київміськсвітло» виконує роботи по поточному утриманню мереж зовнішнього освітлення міста.

Роботи з ремонту та утримання об'єктів зовнішнього освітлення спрямовані на забезпечення та збереження їх технічного та естетичного стану, підвищення експлуатаційних якостей та продовження їх строків служби.

До об'єктів зовнішнього освітлення належать:

  • електромережі, включаючи мережі електропередач до 1000 В;
  • обладнання диспетчерського зв'язку;
  • автоматика і телемеханіка, яка обслуговує мережі зовнішнього освітлення;
  • світильники всіх типів;
  • прожекторні установки,
  • виконавчі пункти (ВП) та пункти повторного включення (ПВ);
  • опори всіх типів
  • кабельні електромережі;
  • тросові розтяжки.

Роботи з ремонту та утримання об'єктів зовнішнього освітлення, що проводяться «Киівміськсвітло» поділяються на такі види:

Посилання

Київміськсвітло. Історія підприємства

Див. також

Київавтодор

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.