Київський шовковий комбінат

Київський шовковий комбінат — спеціалізується на випуску тканин із натурального шовку, єдине підприємство в Україні, що виробляє натуральний шовк. Шовкова промисловість — це галузь текстильної промисловості, яка виробляє тканини з натурального шовку, суміші з різних волокон та пряжі з хімічних волокон[1].

Київський шовковий комбінат

Історія заснування комбінату

Підприємство текстильної промисловості — Київський Шовковий Комбінат, заснований у 1946 році. Є три основні цехи: кокономотальний, ткацький і фарбувально-оздоблювальний. У 1950 виготовлено 402 тис. м. шовкових тканин, в 1960 році — 936 тис. м., а вже у 1978 вироблено 2,3 млн м. тканини. Вперше у світовій практиці текстильної промисловостісті на комбінаті впроваджено технологію виробництва тканин з натурального шовку на безчовникових верстатах, сучасний метод оздоблення тканин — растрове й акварельне друкування. Виготовлення шовкових тканин, готових текстильних виробів (окрім одягу), верхнього одягу це основні напрями діяльності комбінату. Близько 50 осіб працює на підприємстві. Співпрацює комбінат з торговими організаціями України різних форм господарювання та з швейними підприємствами[2].

Виробництво шовку

Ткацьке та фарбувально-обробне виробництва є в системі Київського комбінату. Високоефективним технологічним обладнанням виробників ближнього та дальнього зарубіжжя, оснащене Київське підприємство. Натуральні шовкові гладкофарбовані та набивні полотняного та жакардового переплетень тканини з поверхневою густиною 35-91 г/кв.м. випускає шовковий комбінат. Спеціалізується комбінат на виготовленні тканин із натурального шовку. Крепдешин-шифон, крепдешин «Київський» ці тканини, виробляють на підприємстві[3]. Вони відповідають вимогам сучасної моди. ПАТ «Київський шовковий комбінат» виготовляє натуральні шовкові тканини призначені для пошиття як нарядних суконь для різних урочистостей так і повсякденних виробів ділового характеру. Високі споживчі властивості забезпечує щорічне оновлення тканин за малюнками.

Шовк — це тонкі нитки, що виділяються гусеницею метелика шовковичного шовкопряда. Нитки шовку володіють такими властивостями: міцність, пружність, можливість драпірування, висока гігроскопічність, легкість, блиск.

З історії виготовлення шовку

Одним із найстаріших видів текстильної сировини, вважається натуральний шовк. Тканини із натурального шовку за всіх часів цінились дуже дорого. В І столітті н. е. в Греції та Римі в ціна шовку визначалась за вагою золота. Легкість, елегантність, міцність, високу гігроскопічність, добре драпірування, характерний блиск та інші споживчі якості мали бути присутні в тканині.

Український шовк на міжнародних виставках

Неодноразово відзначені призами та медалями на престижних міжнародних виставках, тканини, які виготовлені на Київському Шовковому комбінаті. Продукція комбінату неодноразово була серед перших у столиці світової моди Парижі . На виставках у Нью-Йорку, Бейруті, Алжирі, Пловдиві, Лейпцігу, Брюсселі теж натхненно її сприймали.

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.