Клавдіо Акілліні

Клавдіо Акілліні (італ. Claudio Achillini; 18 вересня 1574, Болонья 1 жовтня 1640, Болонья) — італійський філософ, теолог, математик, поет, педагог і юрист XVI—XVII століття з наукової династії Акілліні, представниками якої були Алессандро Акілліні та Джованні Філотео Акілліні (італ. Giovanni Filoteo Achillini)[6].

Клавдіо Акілліні
Основні відомості
Народження 18 вересня 1574[1]
Болонья, Папська держава[2]
Країна:  Італія
Заклад: Болонський університет[3], Феррарський університетd[3] і університет Пармиd[3]
Конфесія: католицька церква
Смерть: 1 жовтня 1640(1640-10-01)[2][1][…] (66 років)
Болонья, Папська держава[4]
Місце поховання: San Martinod[5]
Праці й досягнення
Рід діяльності: юрист, письменник, поет
Основні інтереси: теологія
Попередники: Cesare Cremoninid[5]
 Клавдіо Акілліні у Вікісховищі

Життєпис

Клавдіо Акілліні народився 18 вересня 1574 році в місті Болоньї на півночі Італії (адміністративний центр однойменної провінції).

Після здобуття освіти займався викладацькою діяльністю на кафедрі права в Болонському університеті, університетах Феррари і Парми, що принесло йому гучну популярність. Його авторитет і репутація були такі високі, що ще за життя йому віддавалися почесті, які зазвичай віддають покійним (пам'ятні написи і дошки на стінах навчальних закладів, з якими він був так чи інакше пов'язаний).

Пізніше він супроводжував кардинала Людовізі, що став згодом римським папою під ім'ям Григорія XV, в П'ємонт. Звідси переселився до Франції, де своїми сонетами завоював прихильність короля Людовика XIII і кардинала Рішельє. За канцону, написану на честь появи на світ дофіна, Клавдіо Акілліні був подарований від кардинала Франції золотий ланцюжок вартістю в 1000 крон.

В кінці XIX — початку XX століття Енциклопедичний словник Брокгауза і Єфрона стверджував, що «в своїх віршах („Poesie“, Болонья, 1632,» Rime e Prose «Венеція, 1650) він є наслідувачем Джамбатісто Маріно». З останнім Клавдіо Акілліні пов'язувала не тільки творчість, а й багаторічна дружба.

Клавдіо Акілліні помер 1 жовтня 1640 року в рідному місті.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.