Клапоть Армагеддону

«Клапоть Армагеддону» (англ. The Armageddon Rag) — фентезійний роман з елементами жахів та детективу американського письменника Джорджа Мартіна, вперше опублікований 1983 року в твердій обкладинці видавництвом Poseidon Press та The Nemo Press. Роман містить приглушені та приховані фантастичні елементи і структурований у формі таємничого вбивства[1]; це також роздуми про епоху рок-музики 1960-их (і пов'язану з нею культуру) і про те, що сталося з обома до середини 1980-их років. Роман містить детальний опис історії та репертуару його уявного рок-гурту, включаючи сет-листи концертів та час виконання альбомів. Кожен із заголовків глав роману відкривається справжніми відомими рок-ліриками, значення яких резонують у цій главі.

Клапоть Армагеддону
The Armageddon Rag
Жанр жахи,
фентезі,
детектив
Автор Джордж Мартін
Мова англійська
Опубліковано 1983
Видавництво Poseidon Press
The Nemo Press
Pocket Books

Мартін описав цю книгу як, мабуть, свій найамбітніший та найекспериментальніший роман, але «повну комерційну катастрофу», яка майже знищила його кар’єру. Тим не менш, «Клапоть Армагеддону» номінували на найкращий роман Всесвітню премію фентезі 1983 року й отримав премію Балрога за найкращий роман[2].

Незважаючи на початковий комерційний провал, роман залишається у друку[3].

Історія видань

Видання Nemo Press вийшов особливим підписаним сліпкейсом, пронумерованим і обмеженим колекційним накладом у 526 примірників (з яких 26 були літерами A-Z). Видання Nemo містить зовсім інші ілюстрації суперобкладинки, якы демонструють афішу концерту Nazgûl, а також ілюстровані палітурні форзаци та різноманітні ілюстрації в кінці розділів, написані художником андеграундних коміксів та рок-н-ролних концертних плакатів Віктором Москосо[4].

Роман опублікований у м’якій обкладинці для масового продажу 1985 року видавництвом Pocket Books, а в 2007 роцы перевиданий Bantam Books у м’якій обкладинці.

Сюжет

Розчарований колишній письменник-хіпі Сенді Блер стає залученим до розслідування жорстокого вбивства рок-промоутера Джеймі Лінча, серце якого вирвали з тіла[5]. Лінч керував декількома гуртами, включаючи легендарну рок-групу Nazgûl (названу на честь злих Назґулыв у «Володарі кілець» Толкіна). Його знайшли мертвим на 10-ту річницю розпаду Nazgûl, а закривавлене тіло помістили на афіші концерту групи West Mesa, Нью-Мехыко; під час цього концерту таємничим чином вбили соліст гурту Nazgûl Патрік Генрі «Гоббіт» Гоббінс.

Резонансна смерть Лінча незабаром відкриває двері для туру Назгул, який повільно починає відображати події їх оригінального туру West Mesa. У той час як Лінча не було в дорозі, катастрофічний акт підпалу змушує трьох інших членів назгулів відправилися в тур возз'єднання, який просуває багатій на ім'я Едан Морс[5]. Таємничий Морс, можливо, був або не був, лівим революціонером у 1970-их роках, відомим своїми насильницькими методами[5]. Морс створюэ молодого чоловіка, який є двыйником Гоббінса, якого Морс планує зробити солістом об’єднаної Nazgûl, незважаючи на те, що музичні таланти двыйника невисокі та йому бракує будь-якої харизми[5]. Беручи інтерв’ю з уцілілими учасниками гурту, вишукуючи своїх старих друзів з 1960-х років, Блер розмірковує над значенням виробництва енергії квітами, коли він перетинає країну. Зрештою, він стає прес-агентом Назгулів, і незабаром його охоплює шаленство їх успішного туру возз'єднання та майбутнього надприродного зближення, природу якого він повинен розкрити, щоб розкрити вбивства Лінча та Гоббінса. Блер підозрює, що Морс плануэ зібрати назгулів разом, щоб виконати окультний ритуал, який вивільнить темну надприродну силу на світ, акт помсти світу, який відкинув ідеалізм контркультури кінця 1960-х років[5].

Відгуки

Роман став комерційною катастрофою і призвів до того, що Мартін на кілька років відмовився від написання прозової літератури, щоб зосередитися на написанні сценаріїв для кабельного телебачення[6]. Альгіс Будріс описав роман як «потужне й фундаментальне фентезі, в якій центральним місцем є не тінь людини, яка пішла, а час». Він зробив висновок, що «спрямований на дуже суперечливу область, хоча це [й] може бути, воно стосується чогось, що дуже хвилює багатьох із нас»[4].

Примітки

  1. Katharine Mills. The Armageddon Rag: A review by Katharine Mills. Процитовано 3 лютого 2008.
  2. AWARDS DRAFT (англ.)
  3. 1984 Award Winners & Nominees. Worlds Without End. Процитовано 25 липня 2009.
  4. "Books", F&SF, March 1984, p. 40-2.
  5. D'Amassa, Don "Martin, George" pages 388-390 from St. James Guide to Horror, Ghost and Gothic Writers edited by David Pringle, Detroit: St. James Press, 1997.
  6. . (Інтерв'ю)«GEORGE R.R. MARTIN | Master Class | Higher Learning». TIFF (Toronto). 13 березня 2012. https://www.youtube.com/watch?v=DDIZnKujSa4. Процитовано 21 липня 2016.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.