Клименко Володимир Олександрович (банкір)

Клименко Володимир Олександрович — Голова наглядової ради Публічного акціонерного товариства Українська інноваційна компанія (ПАТ «Укрінком», в минулому Публічне акціонерне товариство «Український інноваційний банк» — ПАТ «Укрінбанк»)[1], співзасновник Благодійного фонду «Сила Єдності»[2].

Клименко Володимир Олександрович
Народився 29 липня 1958(1958-07-29) (63 роки)
Луганськ, Українська РСР, СРСР
Діяльність банкір
Alma mater Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля (1980) і економічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченкаd (2001)

Біографія

Володимир Олександрович Клименко народився 29 липня 1958 року в Україні, у місті Луганську. Громадянин України, постійно проживає в Україні.

Середню освіту отримав у Луганській середній школі № 25, яку закінчив 1975 року. 1980 року закінчив з відзнакою Ворошиловградський машинобудівний інститут за спеціальністю «Технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструменти», отримав кваліфікацію інженера-механіка.

У період трудової діяльності в 1992 році закінчив Аспірантуру Інституту молоді (м. Москва), а 2001 року Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Фінанси», отримавши кваліфікацію економіста. Безпартійний, в політичних партіях не перебував з 1991 року.

Сімейний стан — одружений, має двох доньок.

Трудова діяльність

Трудову діяльність Володимир Клименко розпочав у 1980 році молодшим науковим співробітником кафедри технології машинобудування Ворошиловградського машинобудівного інституту.

  • З 1980 по 1982 рік проходив строкову військову службу в армії.
  • З 1982 по 1991 рік працював на виборних посадах у комсомольських організаціях.
  • З 1991 по 1992 рік — директор спільного підприємства Центра молодіжного співробітництва «Київський колегіум».
  • З 1993 по 2000 рік — директор Представництва в Україні фірми «RAFAKO» (Польща).
  • З 2000 по 2001 рік — заступник Голови Правління Акціонерного банку «Кліринговий Дім».
  • З 2001 по 2007 рік — заступник, перший заступник Голови Правління Акціонерного банку «БРОКБІЗНЕСБАНК».
  • З 2007 по 2010 рік — Голова Ради директорів ТОВ «ЕНЕРГЕТИЧНА ГРУПА».
  • З 2010 по 2013 рік — Голова Правління ПАТ «Укрінбанк»
  • З 2013 року по  — Голова Наглядової Ради ПАТ «Укрінбанк», потім ПАТ «Укрінком».

Голова Укрінбанку — Укрінкому

На посаді Голови наглядової ради Публічного акціонерного товариства Українська інноваційна компанія (ПАТ «Укрінком», в минулому Публічного акціонерного товариства «Український інноваційний банк» — ПАТ «Укрінбанк») Олександр Клименко втілює головну ціль ПАТ Укрінком — повернення в банківську діяльність.

Станом на початок 2019, ПАТ «Укрінком», всупереч перешкодам, які чинить Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, уже виплатив більш ніж 1,1 мрлд. грн., залишилось 400 млн грн.

Історія банку “Укрінбанк” після 2014 року

Проблеми "Укрінбанку" почались з анексією Криму[3] та окупацією частини Донецької та Луганської областей в 2014-2015 роках, де знаходиться близько 30% кредитного портфелю, який перестав обслуговуватись.

Після цього відбулось виведення з комерційних фінустанов рахунків держпідприємств, які взяли кредити в банку, перестали їх обслуговувати і повертати кошти. В тому числі кошти виводили і з ПАТ "Укрінбанк", що разом з втратою активів на непідконтрольних територіях призвело до розриву ліквідності.

У жовтні 2015 року банк розробив план фінансового оздоровлення і не порушував жоден з його пунктів. У план були внесені, в тому числі, пункти з пошуку інвесторів.

В кінці жовтня 2015 року компанія Schneider Brothers виявила бажання інвестувати 1 млрд грн в "Укрінбанк". Вони провели аудит, погодилися з проблемними активами банку. Але бажали зустрітися і обговорити цю інвестицію з керівником НБУ.

НБУ в особі пана Олександра Писарука активно відговорював інвесторів від співробітництва з нами.

Другий інвестор (компанія з Ізраїлю) підписала з ПАТ "Укрінбанк" попередній договір про інвестування 21 млн доларів в листопаді 2015 року, а в грудні цей документ було зареєстровано в НБУ.

За умовами договору, гроші повинні були зайти до 1 січня 2016 року. Всього до 8 січня в банк мав зайти 71 млн доларів.

24 грудня я Володимир Клименко зустрічався з Катериною Рожковою, заступницею голови Національного банку України,і між  була узгоджена дата платежу. Після католицького різдва кошти мали надійти на рахунок банку. Але в Національному банку України цієї дати чекати не стали і ввели в ПАТ "Укрінбанк" тимчасову адміністрацію.

Паралельно з цим проти банку та персонально Володимира Клименка велась дискреційна інформаційна кампанія з боку колишнього топ-менеджера ПАТ “Укрінбанк”[4], якого було звільнено за корупцію.

Через деякий час ми звернулися до судів та в результаті виграли справи у всіх інстанціях щодо незаконності ліквідації ПАТ "Укрінбанк". Фінальне рішення було прийнято 24 лютого 2021 року. Верховний суд України визнав ліквідацію ПАТ "УКРІНБАНК" незаконною.

Своєю постановою по справі № 826/5325/16 Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду відмовив у задоволенні заяви Національного банку України про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 23.11.2016 року у справі № 826/5325/16[5].

Таким чином Верховним судом остаточне було вирішено, що ліквідацію ПАТ "УКРІНБАНК" було розпочато НБУ та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб незаконно[6]. Зазначена постанова Верховного суду є остаточною і оскарженню не підлягає[7].

Процедура повернення банку на фінансовий ринок зазначена в директиві 2014/59/ЄС Європейського парламенту та Ради. Імплементація цієї директиви в українське законодавство є частиною Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом. Вона є у списку обов'язкових директив, під виконанням яких підписався голова Кабінету Міністрів України в 2017 році.

Законопроект №6273 щодо імплементації вказаної директиви подали на розгляд Верховної Ради ще у 2017 році, а зняли з розгляду в 2019. Причому, у висновку Комітету ВР з питань європейської інтеграції сказано, що він не суперечить праву Європейського Союзу, а правовідносини, що належать до сфери правового регулювання проекту Закону, регулюються в тому числі зазначеною директивою.

З 2015 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повернув вкладникам «УКРІНБАНК»[8] — 1,622 млрд гривень, а сам банк власними силами — 1,5 млрд.

Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив Національному банку у задоволенні апеляційної скарги у справі ліквідації ПАТ «Український інноваційний банк» (Укрінбанк).

21 липня Шостий апеляційний адмінсуд залишив в силі ухвалу Окружного адмінсуду Києва від 19 квітня 2021 року у справі №826/5325/16 про виключення Укрінбанку[9] з державного реєстру банків України.

Соціальна відповідальність

Завдяки сприянню та підтримці Володимира Клименка на Київщині, у селі Жорнівка збудовано та відкрито Хрестовоздвиженський храм[10][11].

З 2014 року Володимир Клименко та ПАТ «Укрінбанк» підтримують МКФ «Молодість»[12].

Завдяки Володимиру Клименку, з 2010 року започатковано стипендії для учнів та вчителів УГЛ (м. Київ), СШ № 25 (м. Луганськ), студентам з Тернопільщини, що навчаються у Київських вузах.

За його підтримки організовано виставки робіт українських художників Володимира Слєпченка, Георгія Зайченка.

Ініціював соціальний проект «Зробимо разом», який підтримано мером Києва Віталієм Кличком[13]. Метою даного проекту є об'єднання зусиль київської влади та великого, середнього й малого бізнесу, фізичних осіб у благоустрої столиці України[14].

Благодійний Фонд «Сила Єдності»

Володимир Клименко є співзасновником Благодійного фонду «Сила Єдності», що є правонаступником Благодійного Фонду «Галичина-Волинь», котрий був заснований у 2012 році. Місією БФ «Сила Єдності» є безкорислива діяльність, спрямована на надання матеріальної та фінансової допомоги асоціаціям, організаціям та фізичним особам, які потребують соціальної допомоги або підтримки в рамках благодійних програм, затверджених Наглядовою радою Фонду.

Фонд реалізує благодійні програми та проекти в сфері охорони здоров'я, освіти, збереження та розвитку культурної спадщини, допомоги Донбасу.

Відзнаки

Володимир Клименко має почесні звання та нагороди: «Заслужений економіст України», «Заслужений дорожник України», Ордени Святого рівноапостольного князя Володимира Великого I та ІІІ ступенів.

Нагороди та досягнення

  • Указом Президента України від 23 лютого 2010 Володимиру Клименку присвоєне звання «Заслуженого економіста України[15]».
  • Наказом по Державному агентству автомобільних доріг від 17 листопада 2011 року нагороджено знаком «Почесний дорожник».
  • Тернопільська обласна державна адміністрація назвала Володимира Клименка «Кращим інвестором 2012 року».
  • В 2015 році отримав почесну грамоту від Академії наук Вищої освіти України за вагомий особистий внесок у розвиток освіти та науки.
  • В 2010 році отримав подяку від Державного агентства України з питань кіно за підтримку Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість»[16].
  • «Укрінбанк» Володимира Клименка в 2013 році отримав нагороди від профільного видання «Банкір», як переможець в категоріях «Банк — лідер надійності депозитів юридичних осіб» та «Кращий банк за депозитними програмами для населення». В 2014 — нагороди «Найбільш клієнтоорієнтований банк» та «Банк, що зберіг високий рівень довіри клієнтів». В 2012 — нагороду «Банк з високим рівнем соціальної відповідальності».

Примітки

  1. Офіційний сайт ПАТ «Укрінбанк»
  2. Офіційний сайт БФ «Сила Єдності». Архів оригіналу за 16 січня 2015. Процитовано 17 січня 2015.
  3. Два питання до Фонду гарантування від банкіра. Економічна правда (укр.). Процитовано 27 липня 2021.
  4. Экс-глава "Укринбанка" Клименко обвинил своего предшественника Мещеряка в манипуляциях и лжи относительно "рейдерского захвата" банка. gordonua.com. Процитовано 27 липня 2021.
  5. Єдиний державний реєстр судових рішень. reyestr.court.gov.ua. Процитовано 27 липня 2021.
  6. Верховний суд визнав незаконною ліквідацію Укрінбанку. Finance.ua (ua). Процитовано 27 липня 2021.
  7. Клименко, Владимир (19 березня 2021). Почему банки «падают» и не могут выплатить деньги. mc.today (ru-RU). Процитовано 27 липня 2021.
  8. Що трапилось з Укрінбанком? Коротка історія. minfin.com.ua (рос.). Процитовано 27 липня 2021.
  9. НБУ програв суд «Укрінбанку». minfin.com.ua (рос.). Процитовано 27 липня 2021.
  10. http://vidomosti.kiev.ua/novyny/25-osviachennia-khramiv/976-jornivka.html
  11. http://www.ukrinbank.com/ukr/about/press-center/news/11063/
  12. Архівована копія. Архів оригіналу за 19 лютого 2015. Процитовано 3 лютого 2015.
  13. Глава УкрИнБанка предлагает мэру совместно реализовать проект по обустройству столицы. delo.ua (рос.). Процитовано 22 липня 2021.
  14. Віталій Кличко підтримав ініціативу Володимира Клименка
  15. Заслужений економіст України. Вікіпедія (укр.). 7 лютого 2021. Процитовано 22 липня 2021.
  16. УКРІНБАНК та МКФ "Молодість" відкрили 44-й кінофестиваль. www.prostobank.ua. Процитовано 22 липня 2021.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.