Ковпак Володимир Васильович

Ковпак Володимир Васильович (*21 березня 1951, (с.Ковалівка, Драбівський район на Черкаська область) — український письменник, медик.

Ковпак Володимир Васильович
Народився 21 березня 1951(1951-03-21) (70 років)
с.Ковалівка, Драбівський район, Черкаська область, УРСР
Громадянство ,  Україна
Національність українець
Діяльність прозаїк, публіцист
Мова творів українська
Роки активності з 1995 р.
Напрямок реалізм
Жанр роман, повість.
Премії

Літературно–мистецька премія В. К. Малика, Премія ім. Самійла Величка, Всеукраїнська літературна премії ім. М. Чабанівського, Полтавська обласна премії ім. Леоніда Бразова, Міжнародна премія фундації Вільного Українського Університету,

Премія фонду Воляників-Швабінських,

Біографія

народився 21 березня 1951 року в селі Ковалівка, Драбівського району на Черкащині. У 1968 році закінчив Пирятинську середню школу №1[1], у 1971 році – Уманське медичне училище. З 1971 по 1973 роки проходив строкову військову службу. У 1980 році отримав диплом лікаря, закінчивши лікувальний факультет Полтавського медичного інституту. З 1981 року живе у місті Комсомольську, працює заступником головного лікаря Комсомольської міської лікарні [2].

Літературна творчість

Ще в юності В. Ковпакові захотілося виражати свої почуття на папері. Тому почав писати вірші. Та згодом зрозумів те, що це не його. Пізніше, вже навчаючись в медичному училищі, доводилося бачити і біль, і радість. Це знайшло відображення у його прозі: невеличких оповіданнях, нарисах, есе [3]. В. Ковпак - автор численних публікацій у науково-популярних виданнях України, у всеукраїнському збірнику «Славлю свою професію» (2005 р.), у збірнику «Калинове гроно» (антологія прози і драматургії полтавських літераторів ХХ століття, 2006 р.). У 2002 році у видавництві «Полтавський літератор» вийшла друком його перша книга "А ви бачили, як сходить сонце". Історична повість "Отаман Леонтій Свічка" побачила світ у цьому ж видавництві у 2003 році, а в 2004 році – книга "Гіппократові заручник", "Келебердянський вій", (2005 р.), "З пітьми віків" (2006 р.) та "Тінь гетьмана" (2008 р.) та "Перекотидоля" (2010).

Гіппократові заручники

Книга автора, що побачила світ у 2003 р., намагається відповісти на запитання: Як складеться життя, що буде з людиною і її близькими у майбутньому? Для чого ти живеш, в чому смисл життя, що лишиться після тебе? Професія лікаря - це обраний життєвий шлях чи доля?Медики стикаються з людьми в двох діаметрально протилежних вимірах - у радості і горі. радість народження людини, радість одужання, а поряд - хвороби, біль, страх, смерть. Світлий романтизм професії з часом для більшості розбивається об буденну сірість і згасає. Лишається важка, виснажлива морально і фізично праця. Постійні екстремальні ситуації, стреси не проходять безслідно. Якби душа була матеріальною субстанцією, то було б видно, наскільки вона в рубцях[4].

А ви бачили, як сходить сонце?

Збірка нарисів і оповідань про людину і природу, їхні взаємовідносини… Полювання та рибалка як людська пристрасть, як спосіб спілкування з навколишнім світом. Від автора – людина частина природи… На відміну від інших живих істот лише їй притаманне вміння побачити прекрасне в оточуючій нас природі, відчути її гармонію і цілісність. Непрості часом фатальні взаємовідносини людини з оточуючим її довкіллям. Лише через роки, коли природі вже нанесено невиліковні рани, до людей приходить розуміння допущеної помилки у взаємовідносинах з нею. Ціна ж помилки – екологічні катастрофи, збідніла фауна і флора. Тваринний і рослинний світ уже давно волає про допомогу. Замулюються струмки, міліють, а то і зовсім зникають малі річки, внаслідок неконтрольованих рубок лісів змінюються ландшафти, гірські райони страждають від повеней. В історії людства відомі факти. Коли внаслідок непродуманих дій людини зникали навіть цивілізації. Краплина роси, багряний лист, запах квітів можуть розчулити найсуворішу і безжалістну особу. Перші враження, перші сприйняття оточуючого в дитячому віці найгостріші і супроводжують людину аж до фінішного рубежу. Змінюються лише її розуміння, відчуття плинності часу і тимчасового буття.

Отаман Леонтій Свічка

Сюжет книги починається 1708 р. Шведський король Карл ХII з військом в Україні. Йде народна війна з іноземними зайдами. Про це в історичній повісті, в основі якої дійсні події, що відбувалися на Полтавщині. Вже вивчаючи історію рідного краю, прийшло усвідомлення складності і трагічності історичного минулого, плинності людського життя. Зіткнувся з різними тлумаченнями історичних подій і фактів, ролі певних осіб в історії держави. Виникло питання історичної правди. У народі кажуть: " Правда - одна", але є й інші вислови : " У кожного своя правда - правда народу, та, що передається з покоління в покоління, з вуст у вуста. Що було - то було... І непідвладне воно спробам. в угоду комусь, переписати історію. З таких позицій і написана ця історична повість, в основі якої лежать реальні події

Келебердянський вій

Події, описані в цій повісті, відбувалися на тлі історичних подій складного для життя українського народу періоду 1671 - 1677 років. Ті хто захоплюється пригодницьким жанром, історією козаччини, знайдуть у цій книзі багато цікавого і повчального.

З пітьми віків

Історичні повісті. Збірка трьох історичних повістей, що вийшли раніше з-під пера В, Ковпака.

Тінь Гетьмана

Вийшла у 2008 році. Це – історико-пригодницький роман, адресований читачам середнього і старшого шкільного віку. Події, описані в книзі, висвітлюють долю українського народу, його боротьбу за незалежність у період 1705-1711 рр. В основі твору – конкретні події. Поряд із відомими постатями – гетьманом Іваном Мазепою, представниками генеральної козацької старшини, творцем першої української Конституції Пилипом Орликом – у романі діють і персонажі з простого народу. Презентація книги відбулася у Полтаві у квітні 2008 р. [5].

Перекотидоля

Вийшла у світ у 2010 р. Не випадково презентація книги В. Ковпака «Перекотидоля» відбулася у Полтаві 1 грудня, адже тоді– Міжнародний день боротьби зі СНіДом. Володимир Васильович, фаховий лікар-інфекціоніст, обрав ще й у такий спосіб боротися за майбутнє молоді – іти до них із живим літературним словом, впливаючи на свідомість людини конкретними життєвими історіями.

Нагороди та відзнаки

  • Літературно–мистецька премія В. К. Малика за книгу «Отаман Леонтій Свічка».
  • Премія ім. Самійла Величка
  • Всеукраїнська літературна премії ім. М. Чабанівського[6]
  • 2010 - Полтавська обласна премії ім. Леоніда Бразова [7]
  • Міжнародна премія фундації Вільного Українського Університету (Нью-Йорк, США)
  • Премія фонду Воляників-Швабінських (2010).

Твори

  • А ви бачили, як сходить сонце (2002)
  • Отаман Леонтій Свічка (2003)
  • Гіппократові заручник (2004)
  • Келебердянський вій (2005)
  • З пітьми віків» (2006)
  • Тінь гетьмана(2008)
  • Перекотидоля (2010)

Виноски

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.