Кожушко Григорій Мефодійович

Григорій Мефодійович Кожушко
Народився 29 грудня 1947(1947-12-29) (74 роки)
Країна  СРСР Україна
Національність українець
Діяльність винахідник
Галузь Світлотехніка, Стандартизація
Заклад Полтавський університет економіки і торгівлі
Посада Завідувач кафедри товарознавства непродовольчих товарів, завідувач науково-технічного центру
Звання Професор, Академік
Ступінь Доктор технічних наук
Нагороди
Ювілейна медаль «25 років незалежності України»

Григо́рій Мефо́дійович Кожу́шко (29 грудня 1946) — Завідувач, професор кафедри товарознавства непродовольчих товарів, завідувач науково-технічного центру Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», доктор технічних наук, голова технічного комітету зі стандартизації Держспоживстандарту України ТК 137 «Лампи та відповідне освітлення», директор ТОВ «Український НДІ джерел світла», віце-президент Національного комітету освітлення України, академік Академії наук вищої освіти України, член редакційної ради журналів «Світлолюкс», «Світлотехніка та електроенергетика», Наукового віснику ПУЕТ (технічні науки).

Життєпис

Народився 29 грудня 1946 року. Протягом 1969—1979 рр. працював у Спеціалізованому конструкторсько-технологічному бюро джерел світла (СКТБ ДС) на посадах інженера, старшого інженера, провідного конструктора та завідувача відділу розрядних ламп високого тиску. З 1979 по 1985 рік працював заступником головного інженера та головним технологом Полтавського заводу газорозрядних ламп. У цей період він закінчив аспірантуру при Всесоюзному науково-дослідному інституті імені С. І. Вавілова (м. Москва, 1978—1981 рр.). Кандидатську дисертацію зі спеціальності «Світлотехніка та джерела світла» захистив у 1983 році.

З 1985 по 1991 рр. Г. М. Кожушко працював головним інженером СКТБ ДС, а з 1992 по 1998 рр. — директором Українського науково-дослідного інституту джерел світла (УкрНДІ ДС), який був створений за його ініціативою на базі СКТБ ДС. У цей час він багато уваги приділяє науково-дослідній та громадській роботі. Він стає одним із співзасновників і активним учасником Всесоюзної асоціації «Союзсвітло» та співорганізатором Українського Комітету Освітлення.

З 1988 року розпочалась педагогічна діяльність Г. М. Кожушка у вищих навчальних закладах. За сумісництвом він працював доцентом кафедри «Світлотехніка та джерела світла» Харківської національної академії міського господарства, а в 1991 р. отримав вчене звання доцента кафедри.

У період 1998—2006 рр. Г. М. Кожушко продовжив працювати на Полтавському заводі газорозрядних ламп технічним директором, а з 2001 року — генеральним директором. За цей час завод значно розширив свої міжнародні зв'язки та рівень наукоємності продукції.

За результатами своїх досліджень Г. М. Кожушко в 2004 році у спеціалізованій ученій раді Харківської національної академії міського господарства захистив докторську дисертацію за спеціальністю «Світлотехніка та джерела світла» на тему «Енергоекономічні джерела світла: шляхи підвищення світлової ефективності та екологічності»[1].

У 2006 році Г. М. Кожушко перейшов на постійну роботу у Полтавський університет споживчої кооперації України (нині — вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»), залишаючись директором ТОВ «Український науково-дослідний інститут джерел світла» (за сумісництвом). За його безпосередній участі створений Науково-технічний центр Полтавського університету економіки і торгівлі (НТЦ ПУЕТ)

У 2008 році Г. М. Кожушко отримав вчене звання професора кафедри товарознавства та експертизи непродовольчих товарів Полтавського університету економіки і торгівлі.

Сьогодні Г. М. Кожушко — відомий учений у галузі світлотехніки. Він є автором більше 200 наукових праць, у тому числі 38 винаходів. Багатогранною є науково-організаційна діяльність Г. М. Кожушка. Основні напрямки наукової діяльності — розробка нових технологій з використання оптичного випромінювання, дослідження та розробки розрядних ламп, стандартизація в галузі світлотехніки. Активний учасник численних міжнародних та вітчизняних наукових конференцій. Член двох спеціалізованих учених рад із захисту докторських та кандидатських дисертацій зі спеціальності «Світлотехніка та джерела світла».

Указом Президента України № 336/2016 від 19 серпня 2016 року нагороджений ювілейною медаллю «25 років незалежності України».[2]

Автор праць

Автор книг, монографій, підручників, навчально-методичних посібників, численних статей.

Примітки

Посилання

Джерела

  • Історія української світлотехніки / За ред.акад. П. П. Говорова — Тернопіль: Джура, 2013. — 180 с. — ISBN 978-966-185-089-6
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.