Козяр Микола Миколайович

Козяр Микола Миколайович (нар. 6 липня 1951(19510706), Застав'я) доктор педагогічних наук, професор.

Козяр Микола Миколайович
Народився 6 липня 1951(1951-07-06) (70 років)
Застав'я, Корецький район, Ровенська область, Українська РСР, СРСР
Діяльність педагог
Ступінь доктор педагогічних наук

Народився 6 липня 1957 року в селі Застав'я, Корецького району, Рівненської області. В 1974 році закінчив Володимирецьку середню школу.

Навчання

З 1974 по 1979 рік навчався в Українському інституті інженерів водного господарства на інженерно-економічному факультеті та отримав кваліфікацію гірничий інженер.

З 1994 по 1998 рік навчався в аспірантурі Рівненського державного гуманітарного університету.

У 1999 році захистив кандидатську дисертацію у спеціалізованій вченій раді Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, та присвоєно науковий ступінь — кандидат педагогічних наук.

З 2000 по 2012 рік робота над докторською дисертацією.

В січні 2013 року захистив докторську дисертацію в спеціалізованій вченій раді Національного університету біоресурсів та природокористування, та присвоєно науковий ступінь — доктор педагогічних наук.

Трудова діяльність

Трудову діяльність розпочав з грудня 1979 року навчальним майстром кафедри розробки родовищ корисних копалин.

З 1980 року обраний за конкурсом на посаду асистента кафедри нарисної геометрії та інженерної графіки.

З 1999 року старший викладач кафедри нарисної геометрії, інженерної та машинної графіки.

З 2001 року доцент кафедри нарисної геометрії, інженерної та машинної графіки.

З 2013 року завідувач кафедри теоретичної механіки, інженерної графіки та машинознавства.

Автор понад 170 наукових і навчально-методичних розробок і публікацій, 2 монографій.

Відомий фахівець в галузі використання графічного пакету АutoCAD; автор підручника «Технічне креслення», навчальних посібників «Основи машинної графіки», «Сучасні програмні засоби проектування та геометричного моделювання на ЕОМ», «Машинобудівні кресленики», «Інженерна графіка. Побудова зображень», «Нарисна геометрія», «Комп'ютерна графіка: АutoCAD», навчального практикуму «Інженерна графіка в системі графічного пакету АutoCAD». Чотири навчальних посібника рекомендовано Міністерством освіти, науки, молоді та спорту України для студентів технічних ВНЗ. Область наукових інтересів: інженерна геометрія і графіка, комп'ютерний інжиніринг, організаційно-педагогічне і методичне забезпечення графічної підготовки студентів на основі комп'ютерних графічних технологій і систем, формування особи майбутнього фахівця. Автор монографії: «Формування графічної діяльності студентів вищих технічних навчальних закладів освіти засобами комп'ютерних технологій». Протягом 200—2013 рр. досліджено «Теоретичні і методичні основи графічної підготовки майбутніх інженерів у галузі водного господарства засобами інноваційних технологій». Підготовлено рукопис. Матеріали дослідження впроваджено у дев'яти ВНЗ України та в конструкторському бюро УБ РАЕС, що підтверджено відповідними актами впровадження.

Козяр М. М. є учнем наукових шкіл академіка АПН України Тхоржевського Д. О. та професорів Сидоренка В. К. і Верхоли А. П.

Список симпозіумів та конференцій

  • симпозіумі: «Перший Міжнародний науково-практичний симпозіум міждисциплінні дослідження в науці і освіті» (Київ, 2012 р.); «Міждисциплінні дослідження в науці та освіті» (Київ, 2012);
  • міжнародних конференціях: «Професійне становлення особистості: проблеми і перспективи» (Хмельницький, 2001 р.); «Трудова підготовка у ІІІ тисячолітті: зміст і технології» (Тернопіль, 2004 р.); «Нові інформаційні технології в навчальних закладах України» (Одеса, 2005 р.); «Інноваційні технології в професійній підготовці вчителя трудового навчання: проблеми теорії і практики» (Полтава, 2007 р.); «Сучасні проблеми геометричного моделювання» (Луцьк, 2008 р.); «Проблеми управління якістю підготовки фахівців в умовах інтеграції в міжнародний освітній простір» (Рівне, 2009 р.); «Актуальні проблеми та перспективи технологічної і професійної освіти» (Тернопіль, 2011 р.); «Європейський простір вищої освіти як основа розвитку суспільних знань» (Рівне, 2011 р.); «Забезпечення наступності змісту в системі степеневої освіти та післядипломної освіти» (Рівне, 2012 р.); «Інформаційні технології в освіті, науці і виробництві» (Луцьк-Світязь, 2013 р.); «Графічна підготовка майбутніх фахівців: досвід, проблеми, перспективи» (Ялта-Масандра, 2013 р.); «Педагогика и психология: тренды, проблемы, актуальные задачи» (Краснодар, 2013 р.); «Теорія та методика професійної освіти: наукові читання імені професора Віктора Сидоренка» (Київ, 2014 р.); «Наука и образование — нашее будущее» (Дубаї, ОАЕ, 2014 р.); «Актуальні питання графічної підготовки: теорія, практика та шляхи розвитку» (Київ, 2015 р.; «Інтегровані інтелектуальні робототехнічні комплекси» (Київ, 2015 р.);
  • всеукраїнських конференціях: «Сучасні технології навчання: проблеми та перспективи» (Рівне, 2003 р.); «Навчально-методичне забезпечення кредитно-модульної системи організації навчального процесу в галузевих університетах» (Рівне, 2005 р.); «Конструкторсько-технологічний підхід у підготовці майбутніх фахівців інженерного та педагогічного профілів» (Херсон, 2007 р.); «Кредитно-модульна система підготовки фахівців для ринкової економіки: стан, проблеми та перспективи» (Рівне, 2007 р.); «Інформаційні технології у професійній діяльності» (Рівне, 2008 р.); «Освітня галузь „Технологія“: реалії та перспективи» (Київ, 2010 р.); «Викладання дисципліни „Нарисна геометрія, інженерна та комп'ютерна графіка“ в умовах кредитно-трансферної системи навчання» (Севастополь, 2011 р.); «Компетентнісний підхід у сучасній університетській освіті» (Рівне, 2011 р.); «Прикладна геометрія та інженерна графіка 2011» (Луцьк, 2011 р.); «Освітня галузь „Технологія“: реалії та перспективи» (Київ, 2012 р.); «Актуальні проблеми сучасної дидактики в контексті вимог інформаційного суспільства» (Рівне, 2013 р.); «Вища освіта: проблеми і шляхи забезпечення якості» (Київ, 2013 р.); «Сучасні проблеми сучасної філософії та науки у глобалізованому світі» (Житомир, 2014 р.); «Актуальні питання графічної підготовки: теорія, практика та шляхи розвитку» (Київ, 2014 р.); «Креативний розвиток і соціальна адаптація обдарованих дітей і молоді» (Кривий Ріг, 2014 р.); «Дослідження можливостей використання інноваційних технологій у науковій роботі з прикладної геометрії та навчальному процесі кафедр ВНЗ, що займаються графічною підготовкою студентів» (Луцьк, 2015 р.); «Педагогічні інновації у фаховій освіті» (Ужгород, 2015 р.);
  • регіональних конференціях: «Інноваційні комп'ютерні технології у навчально-виховному процесі» (Рівне, 2004 р.); «Комп'ютерні технології в навчально-виховному процесі» (Рівне, 2005 р.).

Підготував двох кандидатів наук (Фещук Ю. В., 2009 р.; Якимчук М. Ю., 2015 р.). У 2011 році опублікував одну статтю у фаховому виданні із студентом (Поліщук В.Я): «Моделювання деталей із листового матеріалу в системі AUTOCAD» // Комп'ютерно-інтегровані технології: освіта, наука, виробництво: Науковий журнал. № 6; у 2013 році підготував одного студента (Возняк Д.) до участі у ІІ-му турі Всеукраїнської студентської олімпіади з моделювання на ПЕОМ, яка проходила у Національному аерокосмічному університеті ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», і виборов перше місце.

Проф. Козяр М. М. (НУВГП) та доц. Фещук Ю. В. (РДГУ) з 2010 р. є засновниками регіональної олімпіади з комп'ютерного моделювання на ПК серед студентів ВНЗ м. Рівного.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.