Коктейльна сукня
Коктейльна сукня або сукня-коктейль (англ. Cocktail dress) — вкорочена жіноча сукня для урочистих випадків без коміра і рукавів.
Історія
15 травня 1927 року модельєр Жан Пату створив коктейльну сукню з «чоловічого твіду». Суворі правила диктували довжину плаття, спідниця якого не повинна була опускатися нижче середини литки, відсутність рукавів і коміру. Образ доповнювали мініатюрні сумки, відкриті туфлі в тон, рукавиці довжиною до ліктя і маленькі кокетливі капелюхи.
В другій половині 40-х років коктейльні туалети стають все відвертішими та коротшими. Сукні шилися з використанням блискіток та декоративної вишивки, які формували облягаючий силует і затягнуту талію. Корсетний ліф прикрашався тонкими смужками тканини. У 50-ті роки в моду входять наряди з пишними спідницями та глибоким декольте і модельні сукні-футляри з завуженою спідницею.
У 1957 році поряд з коктейльними нарядами з'являються костюми з короткими жакетами-болеро. Костюми з парчі або щільної чорної тканини, розшиті бісером і оздоблені хутром, користувались набагато більшою популярністю, ніж сукні. У 60-ті роки на зміну коктейльним сукням приходять товсті довгі светри і брюки з заниженою талією, знаменитий денім, брючні костюми та мініспідниці, а також одяг з доданням психоделічних кольорів з тканини із геометричним малюнком.
У 1980-ті роки сукні для коктейлів вперше почали шити із джинси та шкіри. В кінці 90-х коктейльна сукня пережила чергове відродження завдяки серіалу «Секс і місто», героїні якого регулярно коротали час у барах. Дизайнерські колекції регулярно поповнюються коктейльними нарядами з дорогих тканин, які максимально передають красу жіночої фігури і грацію.
Сьогодення
В даний час коктейльні сукні є невід'ємним атрибутом формального дрес-коду для корпоративних заходів, сімейних свят, вечірок. Коктейльна сукня призначена для відвідування солідних нічних клубів та казино або для побачення в ресторані. Як правило, її надягають на офіційні урочисті заходи, що починаються до сьомої вечора.
Літня коктейльна сукня — більш відкрита. Вона насичена яскравими квітами і виконана з легкого шовку чи шифону. Традиційними кольорами для зими залишаються чорний та червоний, однак також активно використовуються глибокий синій та фіолетовий. З матеріалів використовуються оксамит або атлас. Кращою вважається однотонна колірна гамма.
Незалежно від сезону коктейльна сукня є універсальним предметом жіночого туалету. Аксесуари, які доповнюють сукню, також не змінилися. Сучасні модниці віддають перевагу мініатюрній сумочці або клатчу, блискучим брошкам і туфлям-човникам в тон.
Галерея
- Коротка коктейльна сукня
- Вінтажна коктейльна сукня
- Коктейльна сукня з блакитного сатину (1959)
- Чорна коктейльна сукня
Див. також
Література
- Laird Borrelli-Persson. The Cocktail Dress. — HarperCollins, 2009. — ISBN 978-0-06153-613-7.