Колегія виборників

Коле́гія ви́борників[1] — система непрямих виборів, при якій делеговані за посадою або спеціально обрані виборники утворюють колегію, що обирає вищих посадових осіб і не має інших обов'язків.

Представництво виборників від кожного штату США станом на 2010 рік

Традиційно німецькі варварські і християнські королі обиралися найбільшими феодалами; в той час як в ранньому середньовіччі встановилося престолонаслідування, в Священній Римській імперії збереглося обрання імператора спеціальними виборниками курфюрстами. В Речі Посполитій главу держави (короля Польщі) обирав спеціальний елекційний сейм. У США і низці інших країн колегія виборників обирає президента і віцепрезидента, див. Колегія виборників США[2], у Франції Сенат[3]. У Італії (не виконавчий) глава держави обирається членами обох будинків парламенту у спільній сесії, разом з делегатами, обраними обласними радами, для забезпечення представництва меншин.[4]

Примітки

  1. Виборник // Тлумачний словник української мови у 20-ти томах
  2. Collin, Richard Oliver; Martin, Pamela L. (1 січня 2012). An Introduction to World Politics: Conflict and Consensus on a Small Planet (англ.). Rowman & Littlefield. ISBN 9781442218031.
  3. Mode d'élection des Sénateurs - Sénat. www.senat.fr.
  4. The Italian Constitution. The official website of the Presidency of the Italian Republic.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.