Колектор
Коле́ктор (від лат. collector — «збирач») — об'єкт або пристрій для збирання чого-небудь.
- Колектор — збірний або розподільчий пристрій для поєднання низки транспортних або технологічних потоків з однойменними й однорідними продуктами чи агентами (суспензією, рідиною, газом).
- Колектор обертової електричної машини — комплект ізольованих одна від одної струмопровідних пластин, які разом з розташованими на них щітками забезпечують проходження струму в обертовій електричній машині з однієї частини кола в іншу за допомогою ковзного контакту[1].
- Флотаційний реагент — збирач.
- Колектор (гірська порода) — гірська порода, здатна вміщати рідкі, газоподібні вуглеводні і віддавати їх у процесі розробки родовищ.
- Каналізаційний колектор — трубопровід зовнішньої каналізаційної мережі для збирання й відведення стічних вод[2].
- Колектор дренажний — частина дренажної системи, загальний трубопровід для збирання й відведення ґрунтових вод з кількох дрен.
- Колектор — підземна галерея під поверхнею вулиць для укладання кабелів чи труб.
- Колектор (в галузі фінансів) — співробітник колекторської агенції.
- Бібліотечний колектор — спеціалізована організація постачання книг.
- Колекторна ділянка або колектор — ділянка напівпровідникового приладу з низькою питомою електричною провідністю, призначенням якої є екстрагування носіїв заряду з базової області[3].
- Сонячний колектор — пристрій, до складу якого входить приймач, що поглинає випромінювання та перетворює його в будь-який інший вид енергії, та концентратор, що являє собою оптичну систему, яка спрямовує потік з більшою густиною випромінювання на приймач[4].
- Колектор (хімія) — добавка, додана до розчину чи утворена в ньому з метою вилучення з розчину певних молекулярних частинок чи макрокомпонентів.
- Колектор (геологія) — професія в геології. Збирач колекцій мінералів і гірських порід для наукової роботи, виставок і музеїв.
- Колектор біполярного транзистора
Див. також
Примітки
- ДСТУ 2286-93 Машини електричні обертові. Термiни та визначення.
- ДСТУ 2569-94 Водопостачання і каналізація. Терміни та визначення.
- ДСТУ 2449-94 Прилади напівпровідникові. Терміни та визначення.
- ДСТУ 2275-93 Енергоощадність. Нетрадиційні та поновлювані джерела енергії. Терміни та визначення.
Література
- Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Донбас, 2004. — Т. 1 : А — К. — 640 с. — ISBN 966-7804-14-3.
- Білецький В. С., Орловський В. М., Вітрик В. Г. Основи нафтогазової інженерії. Харків: НТУ «ХПІ», Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова, Київ: ФОП Халіков Р. Х., 2018. 416 с.
Посилання
- Колектор // Термінологічний словник-довідник з будівництва та архітектури / Р. А. Шмиг, В. М. Боярчук, І. М. Добрянський, В. М. Барабаш ; за заг. ред. Р. А. Шмига. — Львів, 2010. — С. 109. — ISBN 978-966-7407-83-4.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.