Коломийський педагогічний коледж

Коломийський педагогічний коледж Івано-Франківської обласної ради — вищий навчальний заклад І—ІІ рівня акредитації в місті Коломиї Івано-Франківської області.

коледж
Коломийський педагогічний коледж
Герб
Країна  Україна
Засновано 1940
Акредитація: I-II рівня
Президент Ковтун Валерій Іванович
Вебсайт: Офіційна сторінка коледжу
Адреса: Івано-Франківська область, м. Коломия, вул. І. Франка, 12

Основні напрями роботи Коломийського педагогічного коледжу та його результати — виконання вимог Національної доктрини розвитку освіти України в ХХІ столітті, Закону України «Про вищу освіту».[1]

Історія коледжу

Професійна педагогічна освіта в Коломиї бере початок в 20-х роках минулого століття — з відкриття в приміщенні теперішнього коледжу «Учительського польського семінару» та відкритого в приміщенні музею «Гуцульщина» семінару «Українського педагогічного товариства». Прийом здійснювався після 7-го класу школи, термін навчання був 4 роки. Семінар давав право викладання як в державних, так і в народних школах. У січні 1940 року рішенням Раднаркому Народної освіти УРСР створена Коломийська педагогічна школа з терміном навчання 3 роки. Повітовий відділ народної освіти в м. Коломиї оголосив набір студентів до педагогічної школи з підготовки учителів 1-4 класів початкової і середньої шкіл.

Роки становлення навчального закладу припадають на час, коли світ уже був «втягнутий» у другу світову війну. Відбуваються зміни у суспільно-політичному ладі Західної України, реорганізація існуючої тут системи освіти, створення мережі закладів для навчання за новими програмами. З початком радянсько-німецької війни навчання в педагогічній школі було перервано. Після звільнення від німецьких військ земель нашого краю, на Прикарпатті виникла велика потреба в учительських кадрах. То були важкі часи. Ще йшла війна, але вже в 1944 році було відновлено навчання у трьох педагогічних училищах Станіславської (тепер Івано-Франківської) області: Коломийському, Станіславському, Рогатинському. Згодом, за рішенням Станіславського обласного відділу народної освіти Станіславське педагогічне училище у 1952 році було переведено в Коломию, а Рогатинське – ліквідовано у 1956 році з передачею учнів до Коломийського педучилища. Так було завершено організаційне оформлення Коломийського педагогічного училища.

За коротку історію закладу в ньому неодноразово відбувалися структурні зміни, пов'язані з життєвою реальністю, потребами краю та регіону. У 1957 році за рішенням Міністерства освіти УРСР при Коломийському педучилищі було відкрито музично-педагогічний відділ. Основним його завданням було стати центром підготовки висококваліфікованих учителів музики та співів для шкіл Західного регіону.

У 1995 році заклад знову зазнав реорганізації. Згідно з наказом № 252 Міністерства освіти України від 21.08.1995 р. «Про оптимізацію мережі навчальних закладів Івано-Франківської області» ліквідовано Коломийське педагогічне училище і професійно-технічне училище № 10 м. Коломиї. Цим самим наказом на базі ліквідованих навчальних закладів створено Коломийський індустріально-педагогічний технікум з відділенням для підготовки вчителів початкового і трудового навчання, музичного виховання та відділенням підготовки кваліфікованих робітників і майстрів виробничого навчання. Одночасно почала здійснюватися підготовка вчителів образотворчого мистецтва та фахівців зі спеціальності «Соціальна педагогіка» для Прикарпаття.

У жовтні 1997 року при індустріально-педагогічному технікумі створено кафедру педагогіки під керівництвом доктора педагогічних наук, професора Прикарпатського університету імені Василя Стефаника, академіка АПН України Мирослава Стельмаховича. Саме з його іменем пов’язували перспективу перетворення технікуму у ВНЗ та раптова смерть академіка перекреслила ці сподівання.

У 1999 році, враховуючи клопотання Івано-Франківської обласної державної адміністрації та ректорату Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, з метою оптимізації мережі вищих навчальних закладів і реалізації ступеневої вищої освіти наказом № 211 Міністерства освіти України від 21 червня «Про реорганізацію Коломийського індустріально-педагогічного технікуму» створено на базі педагогічного відділення «Коломийського індустріально-педагогічного технікуму» Коломийський педагогічний коледж як структурний підрозділ Прикарпатського університету імені Василя Стефаника.

За період з 1940 р. і по сьогоднішній день Коломийське педагогічне училище (з 1999 — коледж) підготувало понад 14 000 фахівців педагогічних професій. За 70 років диплом фахівця зі спеціальності «Початкове навчання» отримали понад 12 000 випускників, які успішно працювали і працюють у системі освіти як Івано-Франківської, так і інших областей України. За 50 років існування музично-педагогічного відділення підготовлено понад 1 500 спеціалістів, серед яких вчителі музики загальноосвітніх шкіл та музичні керівники дошкільних установ міста, району, області.

У 1998 році навчальний заклад здійснив перший випуск освітянських кадрів за спеціальністю «Соціальна педагогіка» з кваліфікацією «Соціальний педагог, організатор соціально-педагогічної діяльності в соціумі», а у 2000 році — випуск вчителів за спеціальністю «Образотворче мистецтво».

На 23-ій сесії Івано-Франківської облради прийняли рішення про створення комунального вищого навчального закладу «Коломийський педагогічний коледж Івано-Франківської обласної ради».[2]

Структура коледжу

На даний час у коледжі є 3 відділення:

  • Відділення початкової освіти та соціальної педагогіки;
  • Відділення музичного мистецтва;
  • Відділення образотворчого мистецтва.

В закладі запроваджено підготовку фахівців із спеціалізацій, які відображають якісні зміни у системі початкової освіти. Так, із спеціальності “Початкове навчання” проводиться підготовка вчителів початкових класів із спеціалізацій: англійська, німецька, французька, польська мови, організація виховної роботи, хореографія, інформатика.

Після закінчення педагогічного коледжу частина випускників працевлаштовується у школах, інші продовжують навчання у ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації. Цьому сприяють укладені угоди з обласним управлінням освіти та науки, Прикарпатським національним університетом та Коломийським інститутом Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Педагогічний коледж входить також у науково-методичний комплекс з обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, Хмельницькою гуманітарно-педагогічною академією. Сьогодні підготовку студентів забезпечують понад 20 науковців Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та понад 100 викладачів коледжу, з яких 75 % вищої категорії, 42 % мають звання викладач-методист, один є заслуженим працівником освіти України, двоє — заслуженими працівниками культури України, четверо є членами творчих національних спілок.

Матеріально-технічна база

  • навчальні корпуси — 3,
  • навчальні кабінети — 54,
  • лабораторії — 4,
  • спортивна, актова, читальна зали, зал хореографії, відеозал, конференцзал;
  • бібліотека з книжковим фондом 55 тисяч екземплярів;
  • студентське кав'ярня «Смак»;
  • гуртожиток на 450 місць.

Студенти мають можливість реалізувати свої творчі здібності в художніх колективах відділення, які відзначаються жанровою різноманітністю, виконавською майстерністю. Серед них:

  • народний вокальний ансамбль «Коломиянка» (керівник Мошура Н.М., концертмейстер Маріконда Ф.Дж.);
  • юнацький вокальний ансамбль «Орфей» (керівник Скільський М.С., концертмейстер Семків О.П.);
  • ансамбль скрипалів (керівник Лехник Л.В., концертмейстер Ларіонова Л.М.);
  • ансамбль саксофоністів (керівник Гула М.В., концертмейстер Гула М.І.);
  • ансамбль баяністів (керівник Родін Є.В.);
  • ансамбль гітаристів (керівник Родін Є.В.);
  • хор відділення музичного мистецтва (художній керівник Скільський М.С., концертмейстер Ларіонова Л.М.).

Усі колективи мають великий досвід концертних виступів у коледжі, місті, області. Збагачений досвідом понад півстолітньої освітньої та мистецької діяльності, колектив відділення «Музичного мистецтва» творчо працює, поставивши перед собою завдання: готувати учителя музики української національної школи, повноправного представника найбільш витонченого виду мистецтва, здатного формувати у школярів музичну культуру як важливу і невід’ємну частину їхньої духовності.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.