Конвой O-006 (жовтень 1943)

Конвой O-006 (жовтень 1943) — японський конвой часів Другої світової війни, проведений у жовтні 1943 року.

Палау
Рабаул
1
Маршрут конвою. Район потоплення суден конвою позначений як «1»

Конвой сформували для проведення групи суден із Рабаула (головна передова база японців на острові Нова Британія, з якої провадились операції на Соломонових островах та сході Нової Гвінеї) до Палау — важливого транспортного хабу на заході Каролінських островів.

До складу конвою увійшли танкер Теннан-Мару, транспорти Джохор-Мару, Казан-Мару, Бунзан-Мару та, можливо, Косей-Мару (за іншими даними, прибув до Палау в складі іншого конвою O-505) і Ходзукава-Мару (за іншими даними, в цей період перебувало у Японії). Ескорт складався з мисливців за підводними човнами CH-22 та CH-34.

20 жовтня 1943-го судна вийшли з Рабаула та попрямували на північний захід. 22 жовтня CH-22 відкрив вогонь по цілі, ідентифікованій як підводний човен у надводному положенні.

23 жовтня в районі за п'ять сотень кілометрів на північний захід від островів Адміралтейства підводний човен Silversides атакував конвой та торпедував три судна. Теннан-Мару затонуло, при цьому загинуло 42 члени екіпажу та 5 пасажирів. Казан-Мару певний час трималось на воді, проте 24 жовтня також затонуло від завданих пошкоджень, загинуло 7 членів екіпажу.

Третім торпедованим судном було Джохор-Мару, на якому внаслідок атаки Silversides вийшов з ладу судовий двигун. Мисливець за підводними човнами CH-24 невдало спробував добити судно, проте в підсумку Джохор-Мару розстріляв артилерійським вогнем Silversides. На Джохор-Мару загинуло 79 пасажирів та 5 членів екіпажу.

Бунзан-Мару успішно досягнув Палау, звідки на початку листопада вирушив до японського порту Саєкі. Що стосується мисливців CH-22 та CH-34, то вони 2 листопада попрямували назад до Рабаула як ескорт конвою SO-205.[1][2][3]

Можливо відначити, що невдовзі, у жовтня та грудні 1943-го, між Рабаудом та Палау пройдуть ще два конвої з тим же індексом O-006.

Примітки

  1. Japanese Army Auxiliary Transports. www.combinedfleet.com. Процитовано 15 грудня 2020.
  2. Japanese Subchasers. www.combinedfleet.com. Процитовано 15 грудня 2020.
  3. Japanese Army Auxiliary Transports. www.combinedfleet.com. Процитовано 15 грудня 2020.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.