Консиліум

Консиліум (лат. consilium — згода (порозуміння, обговорення) — нарада кількох лікарів однієї чи різних спеціальностей. Консиліум може бути необхідним для встановлення стану здоров'я обстежуваного, діагнозу, визначення медичного прогнозу, тактики подальшого обстеження та лікування, доцільності направлення у спеціалізоване відділення чи інший, профільний, лікувальний заклад.

Консиліум під час операції (1933)

Учасники консиліуму

Частіше за все консиліум передбачає участь лікарів кількох спеціальностей, які можуть мати стосунок до хвороби пацієнта.

Окрім лікарів на консиліум можуть бути запрошені спеціалісти у інших сферах компетенції (наприклад, для вирішення спеціальних юридичних чи науково-технічних питань), якщо це необхідно для правильного та всебічного розуміння розладу та адекватного вибору діагностичної чи лікувальної тактики.

Приводи для консиліуму

Як правило, консиліум скликають у складних випадках за ініціативою закріпленого лікаря або за проханням пацієнта чи його рідних. Консиліум також може бути скликаним за постановою судово-слідчих органів для з'ясування питань пов'язаних зі злочинами проти здоров'я людини, тобто за необхідності судово-медичної експертизи.

Місце проведення

Консиліум може проводитися в медичному стаціонарі, амбулаторному закладі, в санаторії, вдома у пацієнта і т. ін.

Оформлення

Якщо консиліум скликано в лікувальному закладі, може вимагатися дозвіл головного лікаря чи завідувача відділом. Висновки консиліуму переважно письмово фіксуються в медичній карті чи історії хвороби пацієнта та завіряються підписами учасників.

Джерела

  • Консилиум // Большая медицинская энциклопедия, Т. 11. — 3-е изд. — М. : «Советская энциклопедия», 1979. — С. 320.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.