Корнеліус Раян

Корне́ліус Ра́ян (англ. Cornelius Ryan, 5 червня 1920(19200605), Дублін - 23 листопада 1974, Нью-Йорк) — ірландський та американський журналіст і письменник. Отримав світове визнання завдяки художньо-документальним творам, присвяченим окремим епізодам Другої світової війни.

Корнеліус Раян
англ. Cornelius Ryan
Народився 5 червня 1920(1920-06-05)[1][2][…]
Дублін, Ірландія, Сполучене Королівство[1]
Помер 23 листопада 1974(1974-11-23)[1][2][…] (54 роки)
Нью-Йорк, штат Нью-Йорк, США[1]
·рак простати
Поховання Ridgebury Cemeteryd
Країна  Ірландія
 США
Діяльність журналіст, прозаїк-романіст, письменник, сценарист, викладач університету, історик
Alma mater Synge Street CBSd
Мова творів англійська[3]
У шлюбі з Kathryn Morgan Ryand
Нагороди

 Корнеліус Раян у Вікісховищі

Біографія

Раян народився та виріс в Дубліні, закінчив християнську школу Synge Street CBS. Деякий час був прислужником в Церкві Святого Кевіна, і в той же час навчався грі на скрипці в Ірландській музичній академії в Дубліні.

У 1940 році Раян перебрався до Лондону, де почав працювати військовим кореспондентом для The Daily Telegraph.

Після Другої світової емігрував до США, де продовжував роботу журналістом в американських виданнях. В 1951 році Раян одружився з Кетрін Морган та отримав американське громадянство.

Журналістика

Працюючи журналістом, Раян описував події повітряної війни в Європі, і навіть брав участь в 14 місіях бомбардувальників. Після висадки союзників у Нормандії приєднався до 3-ї армії США та висвітлював у пресі військові дії за її участі аж до травня 1945.

Після закінчення війни на Європейському театрі бойових дії, Раян продовжує роботу як військовий кореспондент спочатку на Тихоокеанському театрі, а у 1946 - в Єрусалимі.

В 1947 році Раян отримав роботу у журналі Time, в зв'язку з чим емігрував до США, де продовжував репортажі з місць військових конфліктів.

Письменницька діяльність

Під час подорожі до Нормандії в 1949 році, у Раяна виникло бажання розповісти світу детальну історію висадки союзників на півночі Франції. Він почав збирати інформацію й взяв близько тисячі інтерв`ю в учасників та свідків тих подій.

Через сім років клопіткої роботи Раян почав написання роману "Найдовший день", що розповідала про події Дня Д очима його очевидців. Книгу було опубліковано в 1959 році.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.