Костел-усипальниця Підгорських

Каплиця-усипальниця Підгорськихкаплиця у селі Антонів на Київщині, збудована у 1810 році; цікава класична та ампірна пам'ятка. Має статус щойно виявленої пам'ятки архітектури місцевого значення. Не діє, використовується не за призначенням.

Каплиця-усипальниця Підгорських у Антонові
Каплиця-усипальниця Підгорських
49°37′52″ пн. ш. 29°47′25″ сх. д.
Розташування  Україна, Антонів (Київська область)
Засновник Олександр Підгорський
Початок будівництва 1810
Кінець будівництва 1810
Стиль класицизм, ампір
Костел-усипальниця Підгорських (Україна)
 Костел-усипальниця Підгорських у Вікісховищі

Архітектура

Каплиця має риси класицизму та ампіру. По периметру фасад оздоблений колонами, на фасаді є прикраси у вигляді рослинних орнаментів. Має незвичайну пірамідальну форму - над квадратною будівлею був зведений ступінчастий звід, який завершувався обеліском у вигляді зрізаної піраміди.

Історія

1771 року Антонів придбав Михайло Підгорський і відтоді село стає власністю родини Підгорських. Олександр Підгорський у 1810 році зводить кам'яну каплицю, яка згодом стає і родовою усипальницею Підгорських. Дату 1810 рік називає Лаврентій Похилевич: «...передбачив побудувати у Антонові кам'яну каплицю, котру дійсно і збудував, коли минуло декілька років, тобто у 1810 році»[1]. Проте іноді в джерелах зустрічається інша дата побудови - 1806 рік.

На початку 2010-х років споруді було присвоєно статус щойно виявленої пам'ятки архітектури місцевого значення. Споруда каплиці-усипальниці стоїть занедбаною. Внутрішня оздоба повністю втрачена, проте частково збереглося оздоблення фасаду. Збереглася підземна крипта-усипальниця, але вона порожня.

Католицької парафії в Антонові на поточний час немає.

Фотогалерея

Рослинні орнаменти в оздобленні фасаду

Джерела та посилання

Примітки

  1. Лаврентий Похилевич. Сказания о населенных местностях Киевской губернии, или Статистические, исторические и церковные заметки о всех деревнях, селах, местечках и городах, в пределах губернии находящихся. – Киев: Типография Киевопечерской лавры, 1864, с.237.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.