Котик Віорел Дмитрович

Віорел Дмитрович Котик (15 вересня 1952, с. Чагор, Чернівецька область, Українська РСР, СРСР) — український дипломат, радник І класу

Віорел Дмитрович Котик
Народився 15 вересня 1952(1952-09-15) (69 років)
Чагор, Чернівецька область
Громадянство  СРСР Україна
Національність українець
Діяльність Дипломат
Відомий завдяки Тимчасовий Повірений у справах України в Румунії
Alma mater Кам'янець-Подільський педагогічний інститут

Біографія

Народився 15 вересня 1952 року в селі Чагор (передмістя Чернівців). Закінчив Чагорську восьмирічну школу, Чернівецьке педагогічне училище, Кам'янець-Подільський педагогічний інститут, Молдовський державний університет. Магістр з міжнародних відносин, кандидат політичних наук.

Працював викладачем Чернівецького педагогічного училища, консультантом з питань міжнародних зв'язків і міжнаціональних відносин Чернівецької обласної державної адміністрації, директором Представництва торгово-промислової палати Чернівецької області в Румунії.

З 1996 року в системі Міністерства закордонних справ України:

1996—1999 — другий секретар Посольства України в Республіці Молдова,

1999—2001 — перший секретар Третього Територіального управління МЗС України,

2001—2005 — перший секретар, радник, радник-посланник Посольства України в Румунії

2005—2009 — начальник відділу державного кордону Договірно-правового департаменту МЗС України,

2009—2013 — радник-посланник Посольства України в Румунії,

2011—2012 — Тимчасовий Повірений у справах України в Румунії.

Указом Президента України призначався главою делегації України у Спільній українсько-молдовській демаркаційній комісії (2006—2009 рр.)[1], був главою української делегації на переговорах з укладення Угоди про точку стику державних кордонів України, Республіки Польща і Республіки Білорусь. Як член делегації України брав участь у переговорах з укладення Договору між Україною і Румунією про режим українсько-румунського державного кордону, Договору між Україною та Російською Федерацією про українсько-російський державний кордон, Договору між Україною і РФ про делімітацію континентального шельфу і виключних економічних зон у Чорному морі та Угоди між Україною і РФ про розмежування акваторії Азовського моря і Керченської протоки. Був членом делегації України в Українсько-Румунській, Українсько-Словацькій та Українсько-Угорській змішаних комісіях з перевірки проходження державного кордону України з Румунією, Словаччиною і Угорщиною.

Автор статей

Автор статей на тему українсько-румунських відносин і етнополітичних проблем.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.