Крав мага

Крав маґа (івр. קרב מגע‎ — «контактний бій») — розроблена в Ізраїлі військова система, яка базується на 7 принципах рукопашного бою, що акцентується на швидкій нейтралізації загрози в умовах реального життя. Система стала відома після того, як була прийнята на озброєння різними ізраїльськими силовими структурами.

«Krav maga» lesson in paratroopers school. Israel, 1955

Походження назви

Назва івритом означає «ближній (контактний) бій» (мага (івр. מגע) — контакт, крав (івр. קרב) — бій), та відноситься до бою при фізічній взаємодії з супротивником, на відміну від бою із застосування зброї на відстані (хоч у крав мага вивчаються сучасні види зброї).

Літній чоловік демонструє прийоми крав мага.

Основні принципи

В крав мага не існує певних правил та немає різниці між тренуванням чоловіків та жінок. Система не є спортивною, відсутня спеціальна форма одягу та змагання. Всі прийоми концентруються на максимальній ефективності в реальних умовах. Робиться акцент на ураження найчутливіших до болю частин тіла (очі, пах), удари головою та інші прийоми, а також імпровізоване використання будь-яких доступних предметів. Також показується необхідність дотримання норми не перевищення меж самооборони. [1]

Крав мага не базується на філософській системі, як східні єдиноборства. Її призначення — забезпечити фізичне виживання, а не духовний розвиток. Тому основою крав мага є наукові дослідження рефлексів людини.

Організації

  • Krav Maga Maleh (KMM)  — Ізраїль.
  • The Israeli Krav Maga Association (IKMA) — найстаріша організація крав мага, заснованя в 1978 году Імі Ліхтенфельдом. IKMA знаходиться в Ізраїлі.
  • The International Krav Maga Federation (IKMF) — Ізраїль.
  • The Krav Maga Federation/Krav Maga International-Kapap — Ізраїль.
  • Krav Maga Worldwide — США.
  • Israeli Krav International (IKI) — Ізраїль.
  • Krav Maga Foundation (KMF) — незалежна організація.

Федерації представлені в Україні

Посилання

  1. [krav-maga.org.ua KRAV MAGA UKRAINE] Перевірте схему |url= (довідка). krav-maga.org.ua. Процитовано 6 березня 2017.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.