Кроп-топ

Кроп-топ (англ. crop top; також короткий топ, вкорочений топ, топик) одяг, який відкриває талію, пупок або живіт.

Дівчина у білому кроп-топі

Історія

Укорочені блузки з найдавніших часів використовувалися в національному жіночому костюмі Індії. Чолі — це традиційний індійський одяг, який існує вже кілька тисячоліть і який зберегся досі практично в первозданному вигляді[1].

Найперші віддалені варіанти сучасних кроп-топів з'явилися ще в 30-і роки. До 60-их вони ставали все меншими і вже стало можливим оголення пупка[2]. Минуло ще декілька років і вони подовжилися, але опустилася лінія пояса, так що нарочисто оголився пупок і кроп-топи стали візитною карткою моди 90-х років.

Кроп-топи, особливо популярні в епоху 90-х, повернулися на подіуми в 2013—2014 роках і досі знаходяться на піку популярності[3].

Популярність кроп-топа, підтверджується тим фактом, що без його участі не обходиться жодне модне дефіле останніх сезонів мод.

Зараз кроп-топ став базовою річчю в гардеробі завдяки поєднанню оригінальності і універсальності, адже він може надати цікавий акцент практично будь-якого образу.

Останнім часом кроп-топ доречний не тільки для створення міського образу і образів для відпочинку, але проникає і в діловий стиль. Багато бізнес леді, телеведучих, викладачок воліють носити кроп-топи в робочій обстановці. Відкритий живіт вже не заборонений в рамках сучасного ділового дрес-коду. Класичне рішення для ділового образу з укороченим топом — це широкі штани з високою талією або міді-спідниця, а до них жакет. У такому поєднанні оголеною залишається тільки тонка смужка шкіри на рівні талії, що виглядає цілком повсякденно і в рамках ділового стилю.

  • вкорочені майки та футболки;
  • топ-бра — моделі топів у вигляді бюстгальтера;
  • топ-бандо — моделі виробів у вигляді бюстгальтерів без бретелей;
  • топ- кімоно — моделі топів, що мають широкі рукави-кімоно;
  • топ-бюст'є — виріб у вигляді укороченого корсета;
  • вкорочені водолазки і светри;
  • вкорочені блузки та сорочки;
  • сукні кроп-топ.

Див. також

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.